Agnės Palilionytės tapybos paroda „Žvaigždžių dulkėse“

Agnės Palilionytės tapybos paroda „Žvaigždžių dulkėse“

Ar jūsų įsivaizduojamos būtybės iš kitos planetos panašios į tapytojos Agnės Palilionytės? Sužinokite jau lapkričio 3 d., atsivėrus durims į tapybos parodą "Žvaigždių dulkėse", Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Tapytoja Agnė Palilionytė žavisi visata ir gyvybės formomis tiek žemėje, tiek už jos ribų. Nesiliauja stebėtis atsitiktinumu ar lemtimi egzistuoti protu neaprėpiamoje begalybėje. Menininkės fantaziją stimuliuoja beribiškumas ir didybė - galimybė kurti kūrinyje.

Palilionytė domisi pasaulio priešistore, žmogaus atsiradimo kilme, taip pat kosminiais kūnais ir domisi pasauliais už ozono sluoksnio ribų. Ištikima šaltų spalvų koloritui, ryškiam kontrastui, menininkė naujoje parodoje pristato būtybių, kurias įsivaizduoja gyvenant tarp žvaigždžių, ciklą.

Kadangi ir žmogus gyvena tarp žvaiždžių, esminiai mūsų bruožai fomuoja autorės personažus. Abstrakčios erdvės mėgimas kūryboje menininkei gelbsti ir naujai pristatomuose darbuose. Čia ji gali žaisti savo veikėjais. Vienos figūros, nutapytos neapibrėžtoje erdvėje, iš pirmo žvilgsnio primena futuristines žemės moteris. Kitur, tos pačios figūros, virsta fiktyviais nepažintų galaktikų gyventojais, nutolusiais nuo kanoniško ateivio portreto didelėmis juodomis akimis.

Tai interpretacija, pasakojanti apie kokoną, kuriame gyvename ar esame įkalinti - mūsų kūną. Autorė vieniems personažams suteikia veidus ir išraiškas - išdidi, prislėgta, nustebusi mimika. Kitiems personažams veidai užglaistomi aliejinių dažų kaukėmis.

Paroda veikia iki lapkričio 30 d.