Niujorkietiško džiazo dozė!

Niujorkietiško džiazo dozė!

Kęstutis Vaiginis Quartet feat JD Walter (Lietuva–JAV)

  • Kęstutis Vaiginis / saksofonai
  • JD Walter / vokalas 
  • Dave Allen / gitara
  • Boris Kozlov / kontrabosas
  • Donald Edwards / mušamieji

Džiazo muzikos gurmanų laukia neeilinė dovana – ryškiausio kalibro scenos vardai iš JAV pakvies autentiškam susitikimui. Legendine Niujorko džiazo muzika dalinsis ,,Kęstutis Vaiginis Quartet“ feat JD Walter. Tai bendras JAV ir Lietuvos projektas, kurio dėka klausytojai turės retą galimybę vienoje scenoje išgirsti pasaulyje plačiai kritikų pripažintus atlikėjus Dave Allen (gitara), Boris Kozlov (kontrabosas), Donald Edwards (mušamieji), Kęstutį Vaiginį (saksofonai) ir kviestinį svečią JD Walter (vokalas).

Projekto partneriai yra iš Niujorko miesto, kur gimsta džiazo tendencijos, diktuojančios naujausias muzikines madas. Šio projekto dalyvius dažnai sutiksime tarp stipriausių džiazo pasaulio vardų. Muzikantai jau ne vieną dešimtmetį stebina muzikos kritikus iš pasaulinės džiazo scenos elito.

Virtuoziški, kritikų vertinami, tituluoti, bet kartu ir nuoširdumu bei paprastumu paperkantys džiazo meistrai žiūrovui padovanos nepamirštamą, energija pulsuojantį niujorkietišką džiazą, kurio akimirkos dar ilgai išliks kiekvieno atmintyje.

Dave Allen – viena iš nedaugelio šių dienų žymiausių pasaulyje džiazo gitaristų, pasižymintis išskirtiniu gitaros skambesiu bei unikaliu muzikavimo stiliumi, kuriame vyrauja sudėtingi ritmai, lyriškas melodingumas ir turtinga harmonija. Kritikų nuomone šis muzikantas išsikiria savitu muzikavimo stiliumi, nuolat siekdamas sukurti unikalią viziją tiek muzikuodamas, tiek kurdamas muziką įvairiems skirtingiems prjektams.

Pastaruosius 20 metų muzikuodamas skirtinguose ansambliuose ir būdamas jų lyderiu David Allenui teko muzikuoti su žymiausiais muzikantais Niujorke tokiais kaip David Liebman , Mark Turner, Seamus Blake, Jeff Ballard , Ravi Coltrane , Drew GREß , Donny McCaslin, Dave Binney, Marcus Gilmore, Tyshawn Sorey, Miguel Zenon, Ted Poor, Tom Rainey ir daugelis kitų . Muzikantas yra išleides 2 autorines plokšteles, kuriose skamba jo originalios kompozicijos.

Projekto kontrabosininkas Boris Kozlov, pasak muzikos kritikų, vienas iš pagrindinių šiuolaikinio džiazo ramsčių – virtuozas, du dešimtmečius aktyvi ir itin vertinama Niujorko džiazo scenos dalis, nominuotas net devyniems Grammy apdovanojimams, dviejų Grammy laimėtojas, daugiametis prestižinio Mingus Big Bendo meninis vadovas. Per savo stulbinančią karjerą dalyvavęs daugiau nei 160 albumų įrašuose, grojęs su tokiais muzikos grandais kaip Bobby Watson, Bob Berg, Dizzy Reese, Brian Lynch, Tommy Campbell, Mart Whitfield, David Gilmore ir kitais.

Donald Edwards – vienas žinomiausių Niujorko džiazo būgnininkų. Šio atlikėjo virtuoziškumas atsiskleidžia įvairių muzikos žanrų interpretavimu ir jungimu – pradedant hip-hop r&b, jazz, funk muzika – baigiant gospelo žanru. Kaip ir kiti du projekto svečiai, Donald Edwards yra ne tik Opus 5 narys, bet ir Mingus Big Bendo, 2011 metais laimėjusio Grammy apdovanojimą, pastovusis narys.

Kęstutis Vaiginis – vienas produktyviausių džiazo atlikėjų Lietuvoje. Ambicingas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais, tokiais kaip Alex Sipiagin, Dave Kikoski, David Berkman ir kt., yra daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas jis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos kontinentuose.
Prieš tris metus Kęstučiui Vaiginiui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju. Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikai. Atlikėjo diskografijoje – trys autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices“, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve'as Wilsonas.

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt sistemoje ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54).
Bilietai rezervuojami telefonu +370 648 46042 arba el. paštu info@klubasramybe.lt

  • 2016-11-25  19:00 - 21:00
2016-11-25 19:00 2016-11-25 21:00 Europe/Vilnius Niujorkietiško džiazo dozė! Kęstutis Vaiginis Quartet feat JD Walter (Lietuva–JAV) Kęstutis Vaiginis / saksofonai JD Walter / vokalas  Dave Allen / gitara Boris Kozlov / kontrabosas Donald Edwards / mušamieji Džiazo muzikos gurmanų laukia neeilinė dovana – ryškiausio kalibro scenos vardai iš JAV... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-596/ „Ramybės“ kultūros centras, Vytauto g. 35, Palanga, Palangoje info@klubasramybe.lt