Skaitymai „Ramybėje“: svečiuose profesorius Artūras Tereškinas

Skaitymai „Ramybėje“: svečiuose profesorius Artūras Tereškinas

Data: 2016-09-30, Penktadienis

Laikas: 17:00 -  18:00

Trečiasis ciklo Skaitymai RAMYBĖJE renginys – profesoriaus Artūro Tereškino paskaita „Apie emocinį kasdienį gyvenimą: meilė, seksas, optimizmas“ ir skaitymai iš rašomo erotinio romano "Nepakeliamas".

Vakarą moderuoja poetė Elena Karnauskaitė.

Artūras Tereškinas – sociologas, rašytojas, kultūros kritikas. 2000 m. apgynė daktaro disertaciją Harvardo universitete, JAV. Yra dėstęs JAV, Švedijoje, Danijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros profesorius. A. Tereškinas yra išleidęs dvi eilėraščių ir devynias akademines knygas, išspausdinęs daugiau nei penkiasdešimt straipsnių ir esė lyčių, seksualumo, socialinės atskirties, populiariosios kultūros temomis Lietuvoje, JAV, Švedijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Ukrainoje ir kitur. Akademinio žurnalo „Kultūra ir visuomenė: socialinių tyrimų žurnalas“ (VDU) vyriausias redaktorius. 2015 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/Artūras-Tereškinas-129409264593

Plėtodamas savitą kultūros sociologijos ir kultūrinių studijų diskursą, Artūras Tereškinas įnešė originalų indėlį į Lietuvos sociologiją. Jis vienas pirmųjų šalyje ėmė analizuoti lyčių, vyriškumo, tėvystės, kūno, intymaus pilietiškumo, populiariosios kultūros ir socialinio kentėjimo temas. Monografijose, mokslo studijose ir daugybėje mokslo straipsnių mokslininkas sieja gyvos socialinės patirties interpretaciją su tekstine analize, ir kultūros reiškinių bei socialinių problemų, esminių šiuolaikinei Lietuvos visuomenei, tyrimu. Jo knygos ir straipsniai atspindi pilietiškai angažuotos viešosios sociologijos kaip orientuoto į visuomeninius pokyčius socialinio mokslo idealus. Peržengdami sociologijos mokslo ribas ir perteikdami sociologines idėjas platesnei auditorijai, A. Tereškino darbai prisidėjo prie viešojo diskurso apie lyčių lygybę, paraštinius kultūrinius balsus, socialinę nelygybę ir socialinės atskirties riziką patiriančių vyrų problemas plėtros.

 

Bibliografija

Eilėraščių rinkiniai:

Tereškinas, A. Absonia. Čikaga: A. Mackaus knygų leidimo fondas, 1995.

Tereškinas, A. Grindinio žuvys. Kaunas: Orientas, 1991.

Monografijos ir mokslo studijos:

Tereškinas, A., Petkevičiūtė, R., Bučaitė-Vilkė, J., Indriliūnaitė, R. Vyrai nusivylimo ekonomikose: tarp gero gyvenimo ir socialinės atskirties. Kaunas: Vytauto Didžiojo universitetas, Versus Aureus, 2016.

Tereškinas, A. Popkultūra: jausmų istorijos, kūniški tekstai. Kaunas: Kitos knygos, 2013.

Tereškinas, A. (kartu su J. Bučaite-Vilke, R. Vaitkevičiumi ir G. Purvaneckiene). Lyčių politika ir gimstamumo ateitis. Kaunas: Vytauto Didžiojo universitetas, 2012.

Tereškinas, A. Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje. Vilnius: Baltos lankos, 2011.

Tereškinas, A. Esė apie skirtingus kūnus: kultūra, lytis, seksualumas. Vilnius: Apostrofa, 2007.

Tereškinas, A. Imperfect Communities: Identity, Discourse and Nation in the Seventeenth-Century Grand Duchy of Lithuania. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2005.

Tereškinas, A., Reingardienė, J. Men and Fatherhood: New Forms of Masculinity in Europe. Vilnius: Eugrimas, 2005.

Tereškinas, A., sud. Vieši gyvenimai, intymios erdvės: kūnas, viešumas, fantazija šiuolaikinėje Lietuvoje. Vilnius: Baltos lankos, 2002.

Tereškinas, A. Kūno žymės: seksualumas, identitetas, erdvė Lietuvos kultūroje. Vilnius: Baltos lankos, 2001.

  • 2016-09-30  18:00 - 17:00
2016-09-30 18:00 2016-10-01 17:00 Europe/Vilnius Skaitymai „Ramybėje“: svečiuose profesorius Artūras Tereškinas Data: 2016-09-30, Penktadienis Laikas: 17:00 -  18:00 Trečiasis ciklo Skaitymai RAMYBĖJE renginys – profesoriaus Artūro Tereškino paskaita „Apie emocinį kasdienį gyvenimą: meilė, seksas, optimizmas“ ir skaitymai iš rašomo erotinio romano "Nepakeliamas". Vakarą moderuoja... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-570/ „Ramybės“ kultūros centras, Vytauto g. 35, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai