Valstybinis Šiaulių dramos teatro gastrolės Palangoje

Valstybinis Šiaulių dramos teatro gastrolės Palangoje

Žiūrovų pageidavimu Valstybinis Šiaulių dramos teatras vėl gastroliuoja Palangoje

Valstybinio Šiaulių dramos teatro į Palangos Senąją gimnaziją atvežti spektakliai apie meilę pajūrio vasarotojus prieš dvi savaites  taip sužavėjo, kad žiūrovų pageidavimu organizuojamos papildomos gastrolės. Pajūrio nuolatinių lankytojų ištikimybę šiauliečiai pelnė tuo, kad kasmet laikosi tradicijos pristatyti naujausius ir populiariausius spektaklius. O atsitiktinai apsilankiusieji išeina maloniai nustebinti nuoširdžios aktorių vaidybos, tradicinės dramaturgijos ir šiuolaikiškumo dermės scenoje. Trys savaitgalio vakarai, rugpjūčio 19–21 d. nuo 19 val., pajūrio kurorte skirti šviežiausioms premjeroms su geriausiais  Šiaulių aktoriais.      

Penktadienį (rugpjūčio 19 d.) palangiškiams ir kurorto svečiams vaidins geriausi teatrinio sezono Šiaulių aktoriai pripažinti Juozas Bindokas ir Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer. Šiuos titulus jie pelnė būtent už  senio Keboto ir Abės vaidmenis Judžino O‘Nilo dramoje „Meilė po guobomis“ (rež. Paulius Ignatavičius). Senas našlys parsiveža jauną žmoną į fermą, kurioje nuo ryto iki vakaro triūsia trys jo sūnūs. Visi penki atsiduria arenoje, kurioje  kiekvienam tenka kovoti už teisę mylėti, būti mylimam, valdyti ir turėti. Jaunėlio sūnaus ir jaunos pamotės priešprieša perauga į aistrą. Netikėti ir drąsūs režisūros, scenografijos ir muzikos sprendimai, į modernią fermą perkeliant antikinį meilės trikampį, stebina, pagauna žiūrovą ir nepaleidžia iki pabaigos.     

Šeštadienį (rugpjūčio 20 d.) aktorių Ingos ir Aurimo Žvinių gerbėjai galės išvysti juos pirmasyk vaidinančius porą (tiesa, ne sutuoktinių, o meilužių). Satyrinis farsas „Vardan tos“, su šypsena, lengva ironija, naiviu tikėjimu ir patriotiškumu pasakoja apie Lietuvą tautiečių ir kitataučių akimis. Režisierius Aidas Giniotis taip perrašė Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“, kad žiūrovai patenka į spektaklį dvigubu dugnu: juokiasi iš šmaikščių dialogų, šaržinių personažų ir komiškų situacijų, tačiau atpažįstamos situacijos priverčia susimąstyti apie patriotiškumą, meilę ir pinigus.

Vasaros gastroles Palangoje šiauliečiai uždarys kitoje erdvėje – Palangos vasaros skaitykloje, kur sekmadienį (rugpjūčio 21d.) kviečiami poezijos ir muzikos gurmanai. „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“ – taip jungtinę programą pavadino aktorė Monika Šaltytė ir muzikantai  Gintautas Gascevičius ir Gintaras Dzidolikas. Tai, kaip Gintaro Grajausko ir Bruno K. Öijerio poeziją „sugroja“ šiauliečių kūrėjų komanda, netelpa į kokio nors vieno žanro rėmus: poezijos paribiais keliauja nuo intymaus telefoninio bliuzo iki psichodelinio repo.
Bilietai parduodami: Palangos Senojoje gimnazijoje (Jūratės g.13/Maironio g. 1) kasdien 11–13, 16–19 val., o elektroniniai bilietai www.ticketmarket.lt. Išankstinis bilietų užsakymas ir informacija telefonais: 8 698 82297, 8 684 06587.
 
Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
www.sdt.lt

 

  • 2016-08-21
2016-08-21 2016-08-21 Europe/Vilnius Valstybinis Šiaulių dramos teatro gastrolės Palangoje Žiūrovų pageidavimu Valstybinis Šiaulių dramos teatras vėl gastroliuoja Palangoje Valstybinio Šiaulių dramos teatro į Palangos Senąją gimnaziją atvežti spektakliai apie meilę pajūrio vasarotojus prieš dvi savaites  taip sužavėjo, kad žiūrovų pageidavimu organizuojamos papildomos gastrolės. Pajūrio nuolatinių... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-523/ Palangos senoji gimnazija (Jūratės g. 13)
  • Palangos senoji gimnazija (Jūratės g. 13)