Duo "PetrArka" - Petras VYŠNIAUSKAS ir Arkadijus GOTESMANAS

Duo "PetrArka" - Petras VYŠNIAUSKAS ir Arkadijus GOTESMANAS

DUO „PetrArka“ – tai saksofono muzikos virtuozo Petro VYŠNIAUSKO ir perkusijos meistro Arkadijaus GOTESMANO duetas.  Duo „PetrArka“ susikūrė 1990 metais. Dueatas išleido pirmąjį nacionalinį CD džiazo albumą „Lithuania“ ir dalyvavo daugelyje prestižiškiausių Europos džiazo festivalių. Duetas dalyvauja įvairiuose projektuose su kitų sričių menininkais – literatūrinių skaitymų programose, improvizuoja su simfoniniais orkestrais, įrašinėja muziką teatro spektakliams ir gyvai atlieka ją.

Švenčiantis 25 metų jubiliejų DUO „PetrArka“ pristatys naują programą „25 sonetai“.

www.lrt.lt/mediateka/irasas/45455

JAV džiazo kritikų asociacijos prezidento H.Mandelio nuomone, prof. Petras Vyšniauskas tarp soprano saksofonininkų gali būti gretinamas su tokiomis žvaigždėmis, kaip Wayne Shorter, Steve Lacy, Ron E. Parker ir Sam Rivers. Atlikėjas yra grojęs su Steve Lacy, Ron E. Parker, Charlie Mariano, Bobo Stenson, prof. Karl Hans Berger, Vyacheslav Ganelin, Fred Frith, Kent Carter, Han Bennink, Tomasz Stanko, Niujorko, Prahos filharmonijos, Lietuvos nacionaliniu, LVSO simfoniniais orkestrais ir kt. Taip pat P. Vyšniauskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Džiazo scenoje A.Gotesmanas debiutavo 9-ajame dešimtmetyje. Perkusijos meistro įkvėpimo šaltiniais dažnai tampa ir kitos meno šakos, tai liudija būgnininko išleistas solo albumas „J. Brodsky in Memoriam“, skirtas poetui Josifui Brodskui, projektas su poetu Rolandu Rastausku „Metimas“, filmas „Susitikimas“ (apie Lietuvos žydus), pagal Marco Chagallo eiles sukurtas spektaklis „Mano gyvenimas“ ir kt.  Bendradarbiauja su garsiais pasaulio menininkais, teatrais, festivaliais.

Nuo 2009 m. Gotesmanas organizuoja pirmąjį Pabaltijo šalyse klezmerių muzikos festivalį. A. Gotesmanas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja, įrašinėja, gyvai atlieka muziką teatrui ir kinui.

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt sistemoje ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54).
Bilietai rezervuojami telefonu 8 648 46042 arba el. paštu info@klubasramybe.lt

  • 2016-08-08
2016-08-08 2016-08-08 Europe/Vilnius Duo "PetrArka" - Petras VYŠNIAUSKAS ir Arkadijus GOTESMANAS DUO „PetrArka“ – tai saksofono muzikos virtuozo Petro VYŠNIAUSKO ir perkusijos meistro Arkadijaus GOTESMANO duetas.  Duo „PetrArka“ susikūrė 1990 metais. Dueatas išleido pirmąjį nacionalinį CD džiazo albumą „Lithuania“ ir dalyvavo daugelyje prestižiškiausių Europos džiazo... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-424/ „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • Kaina: 10.00