Europa džiazuoja Lietuvai

Europa džiazuoja Lietuvai

Retai su soliniais koncertais į Lietuvą atvažiuoja tokio lygio muzikantai!

Pačiame atostogų įkarstyje į Lietuvą atvyksta džiazo pažiba - Robert-o Rook-o džiazo trio: Robert Rook (piano), Thomas Winther Andersen (drums), Bart van Helsdingen (bass). Tai daugelio tarptautinių konkursų bei festivalių dalyviai ir laureatai. Kartu su jais (jų pačių primygtiniu prašymu) jums dainuos bei gros mūsų naujoji džiazo viltis ir atradimas Rugilė Daujotaitė. Šiemet baigusi karališkosios Amsterdamo muzikos akademijos džiazo vokalo specialybės magistro studijas, ši vokalistė ir instrumentalistė grįžta į gimtąją šalį su fantastiškais pasaulinio lygio muzikantais ir, žinoma, tiki, jog džiazas Lietuvoje mėgstamas ne tik festivalių metu. Robert-o Rook-o džiazo trio (su Daujotaite) jau surengė nuostabią seriją koncertų džiazu išpaikintoje Europoje, o dabar užsuka į Rugilės gimtinę nustebinti ir nudžiuginti Lietuvos žiūrovų. Visai neseniai mūsų tautietės grupės nariai "atrado"...sutartines. Jiems tai buvo kažkas nerealaus ir tą atrastąjį pojūtį šie muzikantai bandys perteikti jums, o Rugilė puikiai papildys skaidraus ir šviesaus džiazo prisodrintas kompozicijas savo nuostabiu vokalu bei paįvairindama jas savo, kaip multiinstrumentalistės apžavais. Juk ji skambina kanklėmis, gitara, groja fleita bei įvaldžiusi tokį naujovišką grojimą "loop station" pagalba.

Rugilė Daujotaitė yra universali džiazo muzikantė. Jos kūrybai didelę įtaką padarė Betty Carter, Bob Marley, Elis Regina ir garsus Brazilijos menininkas Milton Nascimento, o pastaruoju metu jos atradimas ir sugrįžimas - gimtosios sutartinės.

2015 m. ji vienintelė per paskutiniuosius 15 metų gavo aukščiausią balą (10) baigiamajame džiazo vokalo specialybės egzamine Amsterdamo Karališkoje muzikos akademijoje, o pirmąjį solinį albumą “Promise” 2013 m. išleido įrašų kompanijoje “OAP records”.

Rugilė – stambaus ir prestižinio visame pasaulyje konkurso „Jazz voice“ Montreux mieste Šveicarijoje finalininkė.

Keli įdomesni faktai apie grupės narius.

“Jis gali bet kokią elementarią muzikinę mintį nuvesti gražia ir netikėta kryptimi. Robert groja taip, jog priverčia užmiršti, ką tu darai, ir apsupa bei susuka galvą, jog tegali paklausti „kas yra tas neįtikėtinas pianistas?“ (pagal užsienio spaudą)

Robert Rook pradėjo savo džiazo karjerą Wim Overgaauw kvintete 1991 m. Tuo metu jis taip pat baigė matematikos studijas Utrechto universitete. Kaip grupės lyderis debiutavo 1997 m. su CD "Introducing Robert Rook“. Jis yra dalyvavęs didžiausiuose muzikiniuose festivaliuose ir bei irašęs daugybę koncertųTV programose Europoje (Vokietijoje ir Olandijoje) bei Amerikoje ir kaip solistas, ir drauge su skirtingomis grupėmis. Robert albumus labai noriai perka japonai, o diskografijų sąraše net 8 soliniai ir 1 su Rugile. Tai itin aukštas mūsų tautietės įvertinimas, kai tokie muzikantai patys nori su ja dirbti.

Būgnininkas Bart van Helsdingen buvo keturis kartus nominuotas kaip geriausias Olandijos džiazo būgnininkas, tapo tarptautinio džiazo festivalio "Au Bout du Monde te Reinier", Prancūzijoje 2005 m laureatu, kaip geriausias instrumentalistas. Jis ilgus metus muzikavo daugelyje geriausiųjų džiazo ir roko ansamblių Olandijoje, o taip pat grojo koncertuose solo mušamaisiais. Be būgnų Bart puikiai įvaldęs grojimą steelpan-u ir kalimba, o be muzikavimo dar sukūrė dokumentinius filmus ir TV laidas.

Nuo 2011 m. šis daug spėjantis nuveikti atlikėjas išleido ir 3 solinius albumus ir įrašė unikalius solo būgnams video filmus.

Kaip sako grupės nariai, jis yra tikras turtas ir unikalus balsas Robert Rook džiazo trio komandoje.

Bosistas Thomas Winther Andersen gastroliavo ir Europoje, ir JAV su daugeliu skirtingų muzikantų ir grupių. Štai tik nedaugelis iš jų: Håkon Storm, Lee Konitz, Sheila Jordan, Michiel Borstlap, John Engels, Jimmy Halperin, Jasper Blom. Thomas yra sukūręs bei įrašęs daugybę kompozicijų su įvairiais džiazo grupėmis, bigbendais ir kamerinės muzikos ansambliais. Jo kūriniai skamba Norvegijos ir Olandijos radijo stotyse ir parduodami dideliais tiražais.

2013 m. Thomas su savo grupe „Winther-Storm“ laimėjo nepriklausomos muzikos apdovanojimą (an Independent music award ) už albumą “Spinnaker“, o naująjį šios grupės albumas bus galima įsigyti 2017 m.

Šio koncerto repertuare - liaudies dainos, džiazo standartai pagal Wayne Shorter ir Chick Corea, braziliškosios ir originalios kompozicijos, o taip pat populiariosios muzikos pasaulio ir Lietuvos dainos, kurias su ovacijomis priėmė koncertų žiūrovai Europoje. Žinoma, visa tai skambės kitaip, bet patraukliai ir savitai. Būtinai sulauksite to gaivaus, skaidraus ir dangiškojo džiazo lengvumo.

Bilietus platina: Tiketa.lt

 

  • 2016-07-26
2016-07-26 2016-07-26 Europe/Vilnius Europa džiazuoja Lietuvai Retai su soliniais koncertais į Lietuvą atvažiuoja tokio lygio muzikantai! Pačiame atostogų įkarstyje į Lietuvą atvyksta džiazo pažiba - Robert-o Rook-o džiazo trio: Robert Rook (piano), Thomas Winther Andersen (drums), Bart van Helsdingen (bass). Tai daugelio tarptautinių konkursų bei festivalių dalyviai ir laureatai. Kartu su jais... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-414/ „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)