Lietuvių kompozitorių muzikos programa ''Undinės''

Lietuvių kompozitorių muzikos programa ''Undinės''

Jaunosios kartos operos solisčiu projektas DIA pristato lietuviškos muzikos programą „Undinės“. Tai valanda lietuvių kompozitorių originalių ir harmonizuotų lietuvių liaudies dainų. Klausytojas įtraukiamas ne tik į labai gerai žinomų, bet ir mažai skambančių melodijų sūkurį.  Merginos lietuvių kompozitorių dainas interpretuoja nauju sąskambiu pasikvietusios į komandą jaunosios kartos vieną talentingiausių akordeonistų Tadą Motiečių. „Undinės“ – tai tarsi mažas ritualas, pulsuojantis tikėjimu Lietuva.

Atlikėjai:

DIA

Dovilė Kazonaitė (sopranas) – jaunosios kartos operos solistė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro stažuotoja. Dainininkė yra sukūrusi ir atlieka vaidmenis G.Verdi operoje „Traviata“, G.Bizet operoje „Carmen“, W.A.Mozart operoje „Figaro vedybos“. 2015 merais solistė debiutavo Tel Avivo operos teatre su Kerubino vaidmeniu W.A.Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir sėkmingai sukūrė bei atliko Tatjanos vaidmenį P.Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“ su Baltijos kamerinio operos teatro trupe.

Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranas) – jaunosios kartos operos solistė, televizijos laidų vedėja. 2016 metais solistė debiutavo LMTA operos studijos meno projekte „One G In“ Tatjanos vaidmeniu (P.Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas) kultūros festivalyje PIN Diena 2016: Kultūros martonas Kablyje. Tais pačiais metais koncertavo su LMTA liaudies instrumentų orkestru (dir. E.Ališauskas). Dainavo LRT 2016 m. Naujametiniame koncerte drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dir. G.Rinkevičius). Nuo 2011 koncertuoja  su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru ,,Trimitas” (dir. U.Vaiginis), 2013 m. - Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dir. M.Barkauskas). Solistė  yra sukūrusi vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur 2012 metais debiutavo Grizetės vaidmeniu F. Leharo operetėje ,,Linksmoji našlė” (dir.J.Geniušas). 2014 m. dalyvavo Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestro (dir. G.Rinkevičius) ir Vilniaus miesto operos Dalios Ibelhauptaitės režisuotame Dž. Verdi  operos „Trubadūras“ spektaklyje. Ieva Juozapaitytė dalyvauja koncertinėse programose drauge su pianistais prof. Nijole Ralyte, Justu Čeponiu, Aleksandru Vizbaru, vargonininke Renata Marcinkute – Lesieur. Nuolat dalyvauja įvairiuose televizijos labdaringuose koncertuose ir muzikiniuose projektuose.

Agnė Sabulytė (sopranas) - jaunosios kartos operos solistė, kūrybinių projektų sumanytoja ir iniciatorė, dainų tekstų autorė. 2010 metai solistė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją prof A.Krikščiūnaitės dainavimo klasėje. Dainininkė yra laimėjusi pirmąją premiją bei apdovanojimą devintajame Vincės Jonuškaitė-Zaunienės dainininkių konkurse, įvertinta prizine vieta tarptautiniame konkurse „Daina miestui“, 2009 metais gavusi kolektyvinį apdovanojimą „Scenos kryžių“ už režisiauriaus A. Jankevičiaus mono spektaklį-operą „Izadora“ debiuto srityje, sukūrusi daug vaidmenų šiuolaikinėse operose. Atlikėja  bendradarbiauja su jaunosios kartos kompozitoriais, aktoriais, šokėjais, režisieriais,  ypatingą dėmesį skiria poezijai, sintezijos menui, yra parengusi ne vieną muzikinę-literatūrinę programą.

Tadas Motiečius - vienas talentingiausių jaunosios kartos akordeonistų, apdovanotas Karalienės Mortos premija, daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas, aktyvus seminarų ir festivalių dalyvis. Jaunojo atikėjo koncertų geografija plati – nuo Lietuvos iki Kinijos. 2016 metais įgijo bakalauro diplomą R.Sviackevičiaus akordeono klasėje. 2012 m. vasarą Tadas Motiečius dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro projekte ir koncertiniame ture po Europą.  Atlikėjo repertuaras įvairiapusiškas - nuo klasikos iki šiuolaikinės akademinės muzikos, taip pat jam nesvetima lengvoji, subtiliojo džiazo melodika. Tadas daug dėmesio skiria šiuolaikiniai akademiniai lietuvių kompozitorių kūrybai, yra atviras ieškojimams ir naujiems amplua.

Bilietus platina Bilietupasaulis.lt

  • 2016-07-07
2016-07-07 2016-07-07 Europe/Vilnius Lietuvių kompozitorių muzikos programa ''Undinės'' Jaunosios kartos operos solisčiu projektas DIA pristato lietuviškos muzikos programą „Undinės“. Tai valanda lietuvių kompozitorių originalių ir harmonizuotų lietuvių liaudies dainų. Klausytojas įtraukiamas ne tik į labai gerai žinomų, bet ir mažai skambančių melodijų sūkurį.  Merginos lietuvių kompozitorių dainas... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-324/ Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)
  • Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)
  • Kaina: 11.00