„Kino karavanas“ 2016: nemokamas filmo „Atrandant Gastoną“ seansas Palangoje

„Kino karavanas“ 2016: nemokamas filmo „Atrandant Gastoną“ seansas Palangoje

Projektas „Kino karavanas“ jau trečius metus Lietuvos regionuose rodys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų labiausiai pamėgtus, pripažintų režisierių filmus. Birželio 11 d. „Kino karavanas“ lankysis Palangoje. Pasaulinės sveikatingumo dienos proga čia bus rodomas išskirtinis dokumentinis pasakojimas apie Peru nacionalinį herojų – virtuvės šefą Gastoną Acurio.

 

Peržiūra vyks 13 val. viešbutyje „Vanagupė“.

„Be galo džiaugiamės, jog „Kino karavanas“ mūsų partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ dėka šiemet vėl keliaus po šalies miestus ir miestelius. Paprastai aukščiausios meninės vertės kinas lengvai prieinamas tik didžiųjų miestų, kuriuose vyksta kino festivaliai, gyventojams. Pagrindinis mūsų projekto tikslas – atvežti išskirtinius, aukščiausios kokybės filmus į tas Lietuvos vietoves, kuriose nėra kino teatrų, kur galimybės pamatyti autorinį kiną yra labai ribotos“, – sako „Kino pavasario“ vadovė Vida Ramaškienė.

Apie filmą „Atrandant Gastoną“ („Finding Gaston“, rež. Julia Patricia Perez, Peru, 80 min, su liet. sub., N-13)

Pasaulyje yra daug virtuvės šefų. Tik vienas jų yra laikomas nacionaliniu herojumi. Susipažinkite su Gastónu Acurio, Peru pasididžiavimu, ikona ir geriausiu šalies ambasadoriumi. Anot „Washington Post“, Peru sostinės Limos istorija (net ne kulinarijos, o visa!) yra skirstoma į dvi dalis: prieš Gastóną ir po Gastóno. Era prieš Gastóną buvo kupina tamsos, sutrikimo ir ketčupo. 1994 m. Gastónui atidarius pirmąjį restoraną, niūrioji Lima lėtai, bet užtikrintai išsikovojo teisę vadintis Pietų Amerikos kulinarijos sostine. Gastóno franšizės restoranų skaičius visame pasaulyje artėja prie 50, jis vadinamas žymiausia Peru eksporto prekės ženklu, tačiau didžiausią darbą tebeatlieka tėvynėje. Pasitelkęs kulinariją ir besąlygišką tikėjimą gerais darbais, jis pakeitė šalį. Geriausiai tai įrodo jauni žmonės, norintys būti tokie pat, kaip Gastónas: išmintingi, plačios širdies, reiklūs vizionieriai. Filmas – tai pažintis su Peru virtuve ir žmogaus ambicijomis, kurios svajones paverčia tikrove.

4 mėnesiai, 24 miestai, 50 seansų

Keturis mėnesius – nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos – maždaug 24-ių šalies miestų gyventojai bus kviečiami į nemokamas tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu mastu puikiai įvertintų juostų peržiūras. Iš viso per minėtą laikotarpį bus parodyta 14 filmų, įvyks 50 seansų.

Drauge su „Kino karavano“ pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ organizuojamuose edukaciniuose seansuose lankysis ir filmus pristatys autoritetingi mūsų šalies kino apžvalgininkai, kritikai ir „Kino pavasario“ programos sudarytojai.

Apie „Kino karavaną“
Trečią kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis.

Apie filmą: kinopavasaris.lt

www.vanagupe.lt

  • 2016-06-11
2016-06-11 2016-06-11 Europe/Vilnius „Kino karavanas“ 2016: nemokamas filmo „Atrandant Gastoną“ seansas Palangoje Projektas „Kino karavanas“ jau trečius metus Lietuvos regionuose rodys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų labiausiai pamėgtus, pripažintų režisierių filmus. Birželio 11 d. „Kino karavanas“ lankysis Palangoje . Pasaulinės sveikatingumo dienos proga čia bus rodomas išskirtinis dokumentinis pasakojimas... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-306/ Viešbutis „Vanagupė“ (Vanagupės g. 31, Palanga)
  • Viešbutis „Vanagupė“ (Vanagupės g. 31, Palanga)
  • Nemokamas