Skaitymai RAMYBĖJE: svečiuose poetė, eseistė Elena KARNAUSKAITĖ

Skaitymai RAMYBĖJE: svečiuose poetė, eseistė Elena KARNAUSKAITĖ

Vilos RAMYBĖ kavinėje (Vytauto g. 54, Palanga) - antrasis ciklo "Skaitymai RAMYBĖJE" renginys.

Svečiuose poetė, eseistė ELENA KARNAUSKAITĖ.

Dalyvauja aktorė Neringa BULOTATĖ.

Vakarą veda literatūrologė Indrė GLOBIENĖ.

 

Projektą remia Palangos miesto savivaldybė.*****

ELENAElena Karnauskaitė – poetė, eseistė, išleidusi šešias poezijos knygas ir esė rinkinį “Ievos laiškai iš Galudienių miesto”.


1987 m. baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas (prancūzų kalbos specializacija) Vilniaus universitete, 2002 m. – literatūrologijos magistrantūros studijas Klaipėdos universitete. Nuo 1989 m. gyvena Palangoje ir dirba lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Eilėraščių versta į latvių, rusų, lenkų, baltarusių, italų, švedų, bulgarų, vokiečių, anglų, prancūzų kalbas.


Lietuvos rašytojų sąjungos narė – nuo 2001 m.

 

“Tai, kas užpustoma, be jokios abejonės, ir vėl bus atpustyta. Tai, kas užpustoma - nelyg paslepiama, kad neprapultų, tikint, kad užpustyti daiktai, žmonės, prisiminimai išliks ilgiau nei tai, kas pasiliko paviršiuje. Tokiais žodžiais, linkint pelnytos šlovės, norisi pradėti kalbą apie naująją - jau šeštąją - poetės Elenos Karnauskaitės eilėraščių knygą „Užpustomi“, ką tik pasiekusią knygynų lentynas,” – rašo poetas ir litaratūros apžvalgininkas Rimvydas Stankevičius. Toliau tas pats autorius teigia:

“Nors dėl likimo malonės ar loterinės sėkmės į mano rankas dažniau patenka geros poezijos knygos nei prastos - prisipažinsiu, tokią švarią, taip preciziškai sustyguotą, jokio šlako ar menkesnės kokybės priemaišų neturinčią poezijos knygą jau seniai beskaičiau.

 

Ramiai kapsintis, kalbos padargų nedraskantis verlibras, kurio - kiekvienas žodis apsvarstytas, atrinktas, ramios, į didaktiką ar įsidėmėtiną išmintį nepretenduojančios, bet išminties kupinos įžvalgos, amžinybės neieškant padūmavusiose dangaus aukštybėse - jos pėdsakus ar sąskambius aptinkant čia - prozos išmurzintoje kasdienybėje, kur vietoj metafizikos slėpinių - eilės prie kasų „Maximoje“, mokesčiai, pareigos artimiesiems ir „piliulės nuo baimės išnykti“.”

 

Rašytojas Gintaras Grajauskas teigia: „Elena Karnauskaitė negyvena iš rašymo. Ji rašo iš gyvenimo. Rašydama nepozuoja, negrąžo rankų, nedemonstruoja žaizdų. Kai gerai žinai, ką sakai, nėra ko rėkauti. Pirma asociacija: „Užpustomi“ man - kažkodėl visai ne sniegas, ne žiemos anestezija. Veikiau amžinos vienišiaus dykros, veikiau smėlis - lėtas ir nepermaldaujamas, keliaujantis drauge su mėginančiu pereiti savąją dykrą. Skaitant „Užpustomus“, aišku: autorei yra tekę pastovėti po pačiu šio milžiniško smėlio laikrodžio kakleliu. Ir todėl tai eilėraščiai apie žmogų, kuris juos parašė, ir apie žmogų, kuris juos skaito. Tai bene geriausia, ko iš eilėraščių galime laukti“.

 

B i b l i o g r a f i j a :
Briedė jūroje: eilėraščiai. – Vilnius: Vaga, 1990.
Tiltas iš pelenų: eilėraščiai. – Vilnius: Vaga, 2000.
Iš smilčių: eilėraščiai. – Vilnius: Vaga, 2004.
Pasaulio krašte: eilėraščiai. – Klaipėda: Druka, 2008.
Ahrenshopo sąsiuvinis: eilėraščiai. – Klaipėda: Druka, 2009.
Ievos laiškai iš Galudienių miesto: esė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012.
Užpustomi: eilėraščiai. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013.

 

Pasiteiravimui 864846042 arba  info@klubasramybe.lt

Rėmėjas:

  • 2016-06-08
2016-06-08 2016-06-08 Europe/Vilnius Skaitymai RAMYBĖJE: svečiuose poetė, eseistė Elena KARNAUSKAITĖ Vilos RAMYBĖ kavinėje (Vytauto g. 54, Palanga) - antrasis ciklo "Skaitymai RAMYBĖJE" renginys. Svečiuose poetė, eseistė ELENA KARNAUSKAITĖ. Dalyvauja aktorė Neringa BULOTATĖ. Vakarą veda literatūrologė Indrė GLOBIENĖ.   Projektą remia Palangos miesto savivaldybė. ***** Elena Karnauskaitė... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-233/ „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
Kiti kiti renginiai