Akcija „Taikos glėbys“

Akcija „Taikos glėbys“

Iš lūpų į lūpas, iš širdies į širdį: žodis TAIKA visada buvo šviesiausių pasaulio žmonių mintyse ir siekiuose sukurti pasaulio žmonėms saugią ir harmoningą aplinką.

AKCIJA „Taikos Glėbys” – tai pasaulinė iniciatyva, kuria siekiama suvienyti viso pasaulio žmones Taikos misijai, atkreipti pasaulio visuomenės ir vadovų dėmesį į žmonijos egzistencijai iškilusią Pasaulinio karo grėsmę, bet ir asmeniniu bendravimo pavyzdžiu, asmenine iniciatyva įrodyti, kad pasaulio tautų, skirtingų rasių, įvairiausių kultūrų, papročių, religijų ir įsitikinimų žmonės nori, gali ir privalo sugyventi taikiai.

Projektas skatina nutraukti kovą, žalingą konkurenciją, savęs aukštinimą prieš kitą – tiek tarp valstybių ar tautų, tiek tarp žmonių tarpusavyje ir pradėti kurti taikius santykius, paremtus tarpusavio supratimu ir darna, kurti taiką pasaulyje, pradedant nuo jos kūrimo kiekvienam savo viduje, atskleidžiant tai kiekvienam unikaliu saviraiškos būdu per asmeninius talentus ir gabumus, ugdyti brandų požiūrį į kultūrų įvairovę.

Akcijos “Taikos glėbys” (“Peace embrace”) kulminacija planuojama 2016 metų birželio 1ąją (Tarptautinę vaikų gynimo dieną ) 19 valandą. Viso pasaulio žmonės kviečiami sustoti kelioms akimirkoms, apsikabinti vienas kitą ir vienu metu ištarti žodį “TAIKA” savo nacionaline kalba kartu su visu pasauliu, taip kiekvienam pareiškiant savo asmeninį ketinimą ir kvietimą gyventi taikiame pasaulyje ir darnoje su kitais pasaulio žmonėmis.

Iniciatyva, organizatoriai ir partneriai

Projekto „Taikos glėbys” autorius bei vadovas yra kompozitorius ir prodiuseris Laimonas Žiulpa.

Projektui suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas.

Projektą „Taikos glėbys” globoja Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir LR Vyriausybė.

Prie Akcijos renginių organizavimo jau yra prisijungę: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Neringos, Birštono, Palangos miestų bei Telšių, Kretingos, Plungės, Šiaulių, Lazdijų, Raseinių, Trakų rajonų savivaldybės.

Planuojama, kad vieningi akcijos renginiai vyks bent 30 Lietuvos miestų.

Organizaciniai partneriai :

Lietuvos Moksleivių Sąjunga, Lietuvos Studentų Sąjunga, Raudonojo Kryžiaus draugija, Caritas Lietuva, Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba Lietuvoje, Tarptautiniai jaunimo rūmai ( JCI Lietuva ), Lietuvos Jaunimo Oganizacijų Taryba, Lietuvos Tėvų Forumas, Lietuvos Vaikų ir Jaunimo Centras, Lietuvos Rotary organizacija, Lietuvos Rotaract taryba, Interact, Lietuvos LIONS Klubų Asociacija, Tarptautinis Taikos vėliavos komitetas prie Jungtinių Tautų Organizacijos, įvairių Lietuvos universitetų studentus, universitetų absolventus, aktyvius dėstytojus vienijanti organizacija „Rytojaus Lietuva“ .

 

Taika dėl vaikų ir jaunimo

Neatsitiktinai akcija “Taikos glėbys” organizuojama Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, nes pirmiausia vaikams ir jaunimui reikia sukurti taikų ir saugų pasaulį, kuriame jie kurs savo ateitį. Pasaulinio karo grėsmės akivaizdoje projektas „Taikos Glėbys” kviečia visus planetos gyventojus nelikti nuošalyje, vienyti jėgas ir visiems kartu pareikšti savo ketinimą ir norą gyventi Taikoje. Akcija siekiama atkreipti pasaulio politikų dėmesį į būtinybę spręsti konfliktines situacijas ne ginklo ir karo pagalba, o supratimo ir santarvės keliu, taip kuriant ilgalaikę taiką pasaulyje. Ir tai savo pavyzdžiu parodys kiekvienas Birželio 1-os dienos akcijos „Taikos Glėbys” dalyvis.

Tegul sklinda TAIKA iš lūpų į lūpas, iš širdies į širdį.

  • 2016-06-01
2016-06-01 2016-06-01 Europe/Vilnius Akcija „Taikos glėbys“ Iš lūpų į lūpas, iš širdies į širdį: žodis TAIKA visada buvo šviesiausių pasaulio žmonių mintyse ir siekiuose sukurti pasaulio žmonėms saugią ir harmoningą aplinką. AKCIJA „Taikos Glėbys” – tai pasaulinė iniciatyva, kuria siekiama suvienyti viso pasaulio žmones Taikos misijai,... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-232/ Palangos centrinė miesto aikštė (Vytauto g. 96A)
  • Palangos centrinė miesto aikštė (Vytauto g. 96A)