Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2019“

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2019“

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą kviečia pasidžiaugti prancūziškais filmais. Festivalis rodomas dvylikoje Lietuvos miestų. Palangoje “Žiemos ekranai’19” vyks vasario 1- 8 dienomis ir turės net dvi erdves – Palangos gintaro muziejų ir Palangos kurorto muziejų. Filmų seansai mūsų mieste nemokami, filmų kalba – prancūzų , o subtitrai – lietuvių ir anglų kalbomis.

Šiais metais be pagrindinės programos žiūrovai galės išvysti ir dvi retrospektyvas. Režisieriaus, lyginamo su Alfredu Hitchcock’u, Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva bei aktorės, kuriai pernai būtų suėję 80 metų – Romy Schneider – filmų retrospektyva. Palangos gintaro muziejuje taip pat laukiami ir patys jauniausi žiūrovai (N-7), jiems paruoštoje programoje žadama rimta animacija vaikams.

GINTARO MUZIEJAUS PROGRAMA:

APSĖSTIEJI (LES DIABOLIQUES) (N-13) vasario 1 d.,17 val.
Sakoma, kad A. Hičkokas taip pat siekė nusipirkti Boileau-Narcejaco romano „Ta, kurios nebebuvo“ ekranizacijos teises, bet H.-G. Clouzot jį aplenkė. Filmo veiksmas vyksta pensionate, kurio direktorius Mišelis terorizuoja žmoną ir engia meilužę. Abi moterys susimokiusios nužudo Mišelį, bet netikėtai jo lavonas dingsta. Po kelerių metų filmui kraupumo ir populiarumo pridėjo režisieriaus žmonos Veros Clouzot mirtis (ją, kaip ir filme jos suvaidintą direktoriaus žmoną, ištiko širdies smūgis).
Rež. Henri-Georges Clouzot
Vaid. Simone Signoret, Véra Clouzot, Paul Meurisse
(siaubo, Prancūzija, 1955, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.55)

PAVEIKSLAS (LE TABLEAU) VAIKAMS (N-7) vasario 2 d.,12 val.
Kas nutinka, kai dėl neaiškių priežasčių Dailininkas neužbaigia savo paveikslo? Paveiksle gyvena trijų rūšių veikėjai: visiškai nupiešti Tupenai, ne iki galo nuspalvinti Pafenai ir tik eskizais likę Riofai. Tupenai save laiko viršiausiais. Jie guja iš pilies Pafenus ir suiminėja Riofus. Ramo, Lola ir Plunksna tikisi, kad užbaigdamas paveikslą, Dailininkas galėtų atstatyti taiką jų pasaulyje, todėl išsiruošia jo ieškoti. Kelionėje iškyla daug klausimų: kas atsitiko Dailininkui? Kodėl jis juos apleido? Kodėl jis niokoja savo paveikslus?
Rež. Jean-François Laguionie
Vaid. Jean Barney, Chloé Berthier
(animacinis, nuotykių, drama, Prancūzija, Belgija, Kanada, 2011, prancūzų k., liet. subt, angl. subt., 1.16 )

LUNA (LUNA) (N-16) vasario 2 d., 14 val.
Luna dirba daržovių ūkyje netoli Montpeljė. Ši šelmiška gražuolė mėgaujasi iš pažiūros puikiu gyvenimu. Dėl savo mylimojo Rubeno ji padarytų viską. Per Rubeno gimtadienį jis, Luna ir būrys draugų prisigeria ir sunkiai sužaloja niekuo dėtą jaunuolį. Po kelių savaičių šis vaikinas netikėtai tampa Lunos gyvenimo dalimi. Mergina pasimetusi, nes jaunuolis jos neatsimena. Ar Luna paklausys sąžinės balso ir priims teisingą sprendimą?
Rež. Elsa Diringer
Vaid. Laëtitia Clément, Rod Paradot
(drama, Prancūzija, 2017, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.33)

LUIZĖS ŽIEMA (LOUISE EN HIVER)
VAIKAMS (N-7) vasario 3 d., 12 val.
Kurortiniame miestelyje Bilingene vargšė Luizė pavėluoja į paskutinį vasaros sezono traukinį. Aplinkui nė gyvos dvasios. Oras staiga subjūra, prasideda potvynis ir bangos užlieja miestelį. Dingsta elektra, nebeveikia telefonai, namuose darosi pavojinga. Net Robinzonas Kruzas turėjo daugiau šansų išgyventi negyvenamoje saloje, nei ši trapi senutė, likusi vienui viena apleistame miestelyje. Ji gali neišgyventi žiemos. Bet Luizė neišsigąsta. Ji gamtoje susiranda maisto, pasistato pastogę ir neblogai jaučiasi viena. Ryškūs jaunystės prisiminimai senutei atstoja nuotykius.
Rež. Jean-François Laguionie
Vaid. Dominique Frot, Jean-François Laguionie
(animacinis, drama, Prancūzija, Kanada, 2016, prancūzų k., liet. k. įgarsinimas, 1.15)

SEZARAS IR ROZALI (CÉSAR ET ROSALIE) (N-13) vasario 3 d. 14 val.
Sezaras – savimi pasitikintis energingas vyras. Jis dirba metalo laužo viršininku ir nestokoja pinigų. Rozali – Sezaro mergina. Judviejų idilę sujaukia menininkas Davidas, buvęs Rozali mylimasis. Rozali ir Davidas tebemyli vienas kitą. Du vyrai varžosi dėl tos pačios moters meilės, ši kova netikėtai juos suartina...
Rež. Claude Sautet
Vaid. Yves Montand, Romy Schneider, Sami Frey
(romantinė drama, Prancūzija, Italija, Vokietija, 1972, prancūzų k., liet. subt., angl. subt., 1.50)

DAUGIAU informacijos apie festivalį: www.ziemosekranai.lt

Informacija apie seansus Palangoje:

Palangos gintaro muziejaus FB/ www.ldm.lt/ tel.: 8 460 30326

Palangos kurorto muziejaus FB/ www.kurortomuziejus.lt/ tel.: 8 460 30631


Partneriai Palangoje:
LDM / Palangos gintaro muziejus / Palangos kurorto muziejus / Palangos frankofonų klubas PONT‘as / laikraštis „Vakarinė Palanga“.

  • 2019-02-06  nuo 17:00
2019-02-06 17:00 2019-02-06 17:00 Europe/Vilnius Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2019“ Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai” jau keturioliktąjį kartą kviečia pasidžiaugti prancūziškais filmais. Festivalis rodomas dvylikoje Lietuvos miestų. Palangoje “Žiemos ekranai’19” vyks vasario 1- 8 dienomis ir turės net dvi erdves – Palangos gintaro muziejų ir Palangos kurorto muziejų. Filmų... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1958/ Palangos kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga, Palangoje Prancūzų institutas Vilniuje
Daugiau informacijos