Moscow City Ballet - Gulbių ežeras

Moscow City Ballet - Gulbių ežeras

Metų pabaigoje į Lietuvą sugrįštantis „Maskvos miesto baletas“ (Moscow City Ballet) pirmą kartą lankysis Palangoje. Gruodžio 29 d. trupė pakvies palangiškius ir miesto svečius panirti į užburiančią Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ istoriją.

1988 m. įkurtas „Maskvos miesto baletas“ yra viena sėkmingiausių baleto meistrų trupė pasaulyje, savo šokio precizika ir jausmingumu jau keletą dešimtmečių žavinti tiek išrankius meno ekspertus, tiek pradedančius pažintį su šokio menu žiūrovus.  Užkariavęs Rusijos žiūrovų širdis„Maskvos miesto baletas“ iškeliavo į Vakarus - pirmosios gastrolės įvyko Korėjoje, vėliau sekė Belgija, Vokietija, Olandija, įvairios Azijos ir Afrikos valstybės, Jungtinės Amerikos Valstijos. Ir nors „Maskvos miesto baletas“ šoko daugybės šalių publikai, parodytų Didžiojoje Britanijoje spektaklių skaičius - rekordinis. Nuo 1991 m., kai klasikinio šokio meistrų trupė pirmą kartą parodė „Gulbių ežerą“ keliolikoje Britanijos scenų, šioje šalyje „Maskvos miesto baletas“ praleidžia daugiau laiko nei Maskvoje. 

Jau daugiau kaip šimtmetį „Gulbių ežeras“ yra vienas populiariausių baletų viso pasaulio teatrų repertuare. Keturių aktų ir keturių scenų Piotro Čaikovskio baletas – tai senovinė vokiečių legenda, pasakojanti apie puikiąją princesę Odetą, piktojo burtininko paverstą gulbe. Pagal Vladimiro Begičevo ir Vasilijaus Gelcerio libretus sukurtas spektaklis laikomas rusų romantinio baleto klasika. Nors egzistuoja ne viena „Gulbių ežero” pastatymo versija, populiariausia -  Marijaus Petipo ir Levo Ivanovo muzikinė bei choreografinė interpretacija, sukurta Rusijos Imperatoriškajam teatrui dar 1985 m. Būtent ja „Maskvos miesto baleto“ artistai džiugins Lietuvos žiūrovus.

Romantiška, nuostabi, poetiška meilės istorija prasideda tuo, kad gimtadienį švenčiantis princas Zygfrydas, motinos spaudžiamas vesti, pamato ežero link skrendančias gulbes ir bėga paskui jas rankoje laikydamas arbaletą. Išlipdamos į krantą gulbės virsta merginomis. Gulbių princesės grožio pakerėtas Zygfrydas nuleidžia ginklą ir Odeta jam papasakoja, kad paukščiais merginas pavertė piktasis burtininkas Rotbaras. Jo kerus gali išsklaidyti tik ištikimos meilės jėga. Princas prisiekia Odetai amžiną meilę.

Deja, pasirodo, kad išlaikyti duotą priesaiką ne taip lengva: pilyje surengtoje puotoje išvydęs piktojo burtininko dukterį Odiliją, kaip du vandens lašai panašią į Odetą, princas neatsilaiko ir pasiduoda viliokės kerams. Zygfrydui prisiekus meilę Odilijai, Rotbaras triumfuoja – tai, kad princas sulaužė Odetai duotą pažadą, reiškia, kad jo burtai visagaliai, o amžinos meilės nėra. Suvokęs ką padarė Zygfrydas bėga prie ežero ir meldžia Odetos atleidimo. Mylimuosius bando išskirti Rotbaro atsiųstos juodosios gulbės, tačiau meilė suteikia Zygfrydui jėgų įveikti piktąjį burtininką. Blogis nugalėtas, laimingų Odetos ir Zygfrydo laukia gyvenimas, meilė ir laimė.

Maskvos miesto baleto „Gulbių ežerą“ bus galima išvysti gruodžio 29 d. Palangos koncertų salėje. Bilietus platina BILIETAI LT.

  • 2016-12-29  nuo 20:00
2016-12-29 20:00 2016-12-29 20:00 Europe/Vilnius Moscow City Ballet - Gulbių ežeras Metų pabaigoje į Lietuvą sugrįštantis „Maskvos miesto baletas“ (Moscow City Ballet) pirmą kartą lankysis Palangoje. Gruodžio 29 d. trupė pakvies palangiškius ir miesto svečius panirti į užburiančią Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ istoriją. 1988 m. įkurtas „Maskvos miesto baletas“ yra... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-164/ Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 36.00
  • Plačiau
Daugiau informacijos
  • +37052194353