Edukaciniai užsiėmimai „Vilnos magija“

Edukaciniai užsiėmimai „Vilnos magija“

Vėlimas – pati seniausia vilnonių audinių gamybos technika. Pasak legendos, pirmas veltas kilimas atsirado Nojaus laive. Avys, plaukusios šiame laive, buvo suvarytos į labai mažus gardus. Vilnos nuo jų šonų krito ant grindų, drėko, buvo trypiamos ir vėlėsi po kanopomis. Kai avys paliko laivą, ant grindų pasiliko gulėti šiltas vilnonis kilimas. Bet tai tik legenda.

Vilnos vėlimas atrastas jau seniai, tačiau iki šių laikų ši vėlimo technika nėra užmiršta. Tai viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas - tvirtas vilnos pluoštas.

Vėlimo procesas nėra labai sudėtingas, tačiau reikalaujantis laiko, kantrybės ir, be abejo, šiek tiek kūrybinio polėkio. O juk sukurti kažką gražaus savo rankomis – tai galimybė papasakoti istoriją, pasidalinti įspūdžiais, nuotaika.

Kviečiame ateiti į vėlimo šlapiuoju būdu pamokėlę ir savo rankomis prisiliesti prie mažo stebuklo gimimo, kai iš nedidelės vilnos sruogos, vandens ir mylinčių rankų prisilietimo gimsta meno kūrinys. Užsiėmimo metu galėsite išbandyti tradicinį vilnos vėlimą karštu vandeniu ir muilu, išmoksite plokštuminio vėlimo. Pamatysite keletą veltinio gėlių pavyzdžių, panagrinėsim, kaip jos padarytos ir pačios padarysite vieną iš jūsų pageidaujamų gėlių. Nuveltas gėles galėsite naudoti sagėms ar kitų gaminių dekoravimui. Savo sukurtą gėlę galėsite padovanoti draugei, sesei, dukrai ar mamai. Mylinčiomis rankomis sukurtas darbelis – puiki dovana Motinos dienos proga.

Nors tai atrodo taip paprasta, bet patys velti daiktai pribloškia ne vieną. Ateikite įsitikinti, kad ir Jūs tai galite ir pasigaminsite unikalų darbelį.

Visomis reikiamomis medžiagomis aprūpinsime. Su savimi turėkite tik rankšluostį.

Užsiėmimus veda mokytoja Lijana Krapikienė.

Data: 2018 m. balandžio 26 dieną

Laikas: 18 – 20 val.

Vieta: Virbališkės takas 3 Palanga (reklaminė iškaba NT Komanda)

Užsiėmimo kaina: 10 Eur.

Būtina registracija: http://tiny.lt/r7vhfw

Informacija pasiteiravimui : 8 676 32718

  • 2018-04-26  18:00 - 20:00
2018-04-26 18:00 2018-04-26 20:00 Europe/Vilnius Edukaciniai užsiėmimai „Vilnos magija“ Vėlimas – pati seniausia vilnonių audinių gamybos technika. Pasak legendos, pirmas veltas kilimas atsirado Nojaus laive. Avys, plaukusios šiame laive, buvo suvarytos į labai mažus gardus. Vilnos nuo jų šonų krito ant grindų, drėko, buvo trypiamos ir vėlėsi po kanopomis. Kai avys paliko laivą, ant grindų pasiliko gulėti... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1457/ Virbališkės takas 3, Virbališkės takas 3, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 10.00
Daugiau informacijos