Kviečiame rašyti nacionalinį diktantą

Kviečiame rašyti nacionalinį diktantą

Kovo 2 d., penktadienį, nuo 11 val. vyks Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas. Diktantas bus rašomas Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje, Vytauto g. 61, III a.

Dėl registracijos ir papildomos informacijos prašome kreiptis į savivaldybės kalbos tvarkytoją Vaivą Milončiūtę (103 kab., Vytauto g. 112, tel. 8 605 73 493, el. p. kalba@palanga.lt).

Nors rašyti diktantą bus priimami ir neužsiregistravę dalyviai, tačiau patirtis rodo, kad išankstinė registracija padeda veikti sklandžiau.

Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

„Vėl kviečiame visus į lietuvių kalbos šventę. Nebijokime nosinių ir kablelių, nes diktantas nėra egzaminas.  Organizatoriai siekia paskatinti žmones didžiuotis mus visus vienijančia kalba, o kartu ir savo valstybe“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir diktantą galės rašyti patogiu laiku – šeštadienį, kovo 3 d.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

 „Sklandi kalba - sklandi mintis. Sklandi mintis neskaldo, neerzina, ji vienija arba kviečia į dialogą. Tebūnie Nacionalinio diktanto rašymas šventė! Proga pasidžiaugti kalba, prisiminti mokymąsi, mėgautis turtingu tekstu ir pasivaržyti. Šis diktantas – puiki galimybė per 45 minutes pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias. Pakvieskime draugus, pažįstamus ir kolegas – kartu bus smagiau!“ – ragino Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė.  

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją (pvz. nufotografuokite tekstą telefonu) ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.

Mokykloje.

Miesto bibliotekoje.

Savivaldybėje.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

03500 Vilnius

 

 Pasiteirauti: diktantas@diktantas.lt 

 DĖMESIO! Užsienio lietuvių bendruomenėms bus suteikta galimybė diktantą rašyti ne tiesioginės transliacijos metu, o joms patogiu laiku kovo 3-4 d. Visiems norintiems turėsime galimybę atsiųsti transliacijos įrašą. Diktantus organizatoriams bus galimybė išsiųsti per LR ambasadas. Visi rašiusieji dalyvaus konkurse įprastomis sąlygomis.

Susisiekite su organizatoriais: vytaute@diktantas.lt, diktantas@diktantas.lt

  2018 m. finalas vyks balandžio pradžioje. Finalą tiesiogiai transliuoja LRT Kultūros kanalas.

  • 2018-03-02  nuo 11:00
2018-03-02 11:00 2018-03-02 11:00 Europe/Vilnius Kviečiame rašyti nacionalinį diktantą Kovo 2 d., penktadienį, nuo 11 val. vyks Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas. Diktantas bus rašomas Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje, Vytauto g. 61, III a. Dėl registracijos ir papildomos informacijos prašome kreiptis į savivaldybės kalbos tvarkytoją Vaivą Milončiūtę (103 kab.,... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1370/ Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 61, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai