Scott Henderson Trio (JAV)

Scott Henderson Trio (JAV)

"#1 Jazz Guitarist" (Guitar World Magazine)

"Best Jazz Guitarist" (Guitar Player Magazine)

Tai tik pora titulų legendinio amerikiečių džiazo ir bliuzo gitaristo Scotto Hendersono, kuris 2018 m. kovo 1-3 dienomis paskelbs pavasarį Lietuvoje. „Scott Henderson Trio“ - tai naujausia jo grupė, kurioje ritmo sekciją palaiko boso gitaristas Romainas Labaye ir būgnininkas Archibaldas Ligonniere. Šis trio koncertinėse gastrolėse Europoje pristatys kol kas paskutinį jų albumą, 2015 metų darbą „Vibe Station“. Net trys koncertai kovo mėn. pradžioje įvyks ir Lietuvoje, kur ši grupė pirmą kartą pasirodys Vilniuje, Kaune ir Palangoje.

Šiandien Scotto Hendersono talentas nekelia abejonių. O pirmą kartą į rankas jis paėmė gitarą dar ankstyvoje vaikystėje. Pirmiausia jo muzikinį skonį ir grojimo pobūdį formavo roko, bliuzo, funky ir soul muzika. Kiek vėliau, dėka tokių muzikantų, kaip Johnas Coltrane, Miles Davis ir kt., jis susidomėjo ir džiazu. Tačiau širdyje Scottas Hendersonas yra daugiau bliuzo gitaristas.

Ankstyvame savo muzikinės karjeros laikotarpyje Scottas Hendersonas pradėjo groti grupėje „Tribal Tech“, su kuria ir išgarsėjo kaip talentingas ir originalus muzikantas. Šioje grupėje jis išbuvo iki 2014 m. ir su ja išleido 10 albumų. Dar dalyvaudamas „Tribal Tech“ veikloje, Scottas pradėjo įrašinėti ir solinius albumus, jų iki šiol išleido 5, o naujausias studijinis jo grupės darbas yra 2015 metų „Vibe Station“. Dar 2 albumai įrašyti su „Vital Tech Tones“ komanda. Scottas Hendersonas yra grojęs su smuikininku Jeanu-Lucu Ponty, boso gitaristu Jeffu Berlinu, projekte „Weather Report's Joe Zawinul“ ir buvo originalus grupės „Chick Corea Elektric Band“ gitaristas. Be to, jo gitaros rifus girdime nemažai kitų atlikėjų darbų.

Albume „Vibe Station“ ypatingai atsiskleidžia išskirtinis Scotto Hendersono kaip džiazo ir bliuzo gitaristo braižas. Ir nors jis nubrėžia aiškią liniją tarp šių muzikos žanrų, savo gitarinei technikai pritaiko geriausias jų abiejų manieras. Jo grojimas iš dalies apjungia tokių iškilių muzikantų, kaip Jimi Hendrixas ar Stevie Ray Vaughanas, gitarų šėlsmą ir nuosaikią Herbie Hancocko instrumento skambesio harmoniją.

www.scotthenderson.net

"Henderson's guitar soars high, sometimes tender. Sophisticated, technical and soulful, his playing bristles with intelligence, never crossing the line into excess."
Jim Ferguson, "Guitar Player"

  • 2018-03-03  19:00 - 21:00
2018-03-03 19:00 2018-03-03 21:00 Europe/Vilnius Scott Henderson Trio (JAV) "#1 Jazz Guitarist" (Guitar World Magazine) "Best Jazz Guitarist" (Guitar Player Magazine) Tai tik pora titulų legendinio amerikiečių džiazo ir bliuzo gitaristo Scotto Hendersono, kuris 2018 m. kovo 1-3 dienomis paskelbs pavasarį Lietuvoje. „Scott Henderson Trio“ - tai naujausia jo grupė, kurioje ritmo... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1321/ „Ramybės“ kultūros centras, Vytauto g. 35, Palanga, Palangoje info@klubasramybe.lt
  • Kaina: 20.00