Sausio 13-oios įvykiams atminti - bendruomenės sąšauka: neškime šilumą ir šviesą

Sausio 13-oios įvykiams atminti - bendruomenės sąšauka: neškime šilumą ir šviesą

Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia pasitikti Lietuvos šimtmetį kartu minint Laisvės gynėjų dieną. Sausio 12 d. Palangos bendruomenės nariai ir miesto svečiai yra kviečiami dalyvauti šviesos eisenoje, į kurią prašoma ateiti su įvairiais šviesos šaltiniais (fakelais, žibintuvėliais, žibintais). „Junkimės į šią eiseną ir pažadinkime širdyse 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių prisiminimą bei dėkingumą tiems, kurie paaukojo gyvybę už Tėvynės ir visų mūsų laisvę“, – kviečia renginio organizatoriai. Eisenoje kviečiami dalyvauti Palangos miesto gyventojai ir kurorto svečiai: senjorai, jaunimas, vaikai, šeimos.

Sausio 12 d. (penktadienį) 18 val. iškilminga eisena pajudės iš trijų taškų: parko (ties viešbučiu „Gabija“), Druskininkų g. (prie parduotuvės „Du broliai“) ir Sodų g. (prie parduotuvės „Iki Cento“). Eisenos dalyviai susitiks prie Jono Žemaičio – Vytauto paminklo, kur įvyks atminimo laužo įžiebimas, koncertinė programa. Renginio dalyvius kviečiame atsinešti arbatos, užkandžių, pasidalinti savo atsiminimais ir šiluma.

Taip pat sausio 12 d. 12.00-18.00 val. LED ekrane bus rodoma istorinė dokumentika iš LRT archyvo, primenanti 1991-ųjų sausio 13-osios istorinės nakties įvykius.

Sausio 13 d. kartu su visa Lietuva Palangos miesto įstaigos ir gyventojai yra tradiciškai kviečiami dalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ įžiebiant atminimo žvakę languose.

12.00 val. Palangos ir Šventosios bažnyčiose bus aukojamos šv. Mišios už laisvės gynėjus.

13.00 val. – gėlių padėjimo ceremonija  prie Jono  Žemaičio – Vytauto paminklo su Palangos kultūros ir jaunimo centro choru „Jūros šauliai“.

Šventojoje – gėlių padėjimo ceremonija kartu su ansambliu „Eldija“ vyks 11.30 val. prie Atminimo kryžiaus.

  • Sausio 12 - 13
Kiti kiti renginiai