Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis“

Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalis „Trimitatis“

Kovo 10 d. 16 val. Palangos koncertų salėje vyks šventinis koncertas „Skambėkime Lietuvai“.

Siekdami prasmingai ir tinkamai paminėti  Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla ir Tautinės muzikos asociacija 2018 m. kovo 9-10 d. Palangoje rengia Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos festivalį „Trimitatis“.

Tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalis „Trimitatis" kasmet vyksta nuo 2001 metų. Jau XVIII festivalyje dalyvaus visų tautinių instrumentų žanrų kolektyvai: tradicinių kanklių, skudučių, birbynių, koncertinių kanklių, folkloro ansambliai, mišrūs tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai, vokalinės grupės, šokių kolektyvai.

Renginys organizuojamas, siekiant Vakarų Lietuvos rajonų klausytojus supažindinti su tautiniais instrumentais ir jais atliekama muzika. 

Festivalis „Trimitatis“ jau vyko Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Palangos, Šilalės, Plungės, Tauragės, Mažeikių, Rietavo, Neringos savivaldybėse. Į festivalį atvyksta dalyviai iš daugiau nei 30-ties Lietuvos savivaldybių. Visi iki šiol vykę festivaliai išsiskyrė savitumu, nes organizatoriai ieškojo kuo įdomesnių renginio pravedimo formų. Šiame festivalyje dalyvaus apie 60 kolektyvų, kuriuose tautiniais instrumentais muzikuos ir šoks apie 700 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos. 

2018 metų   festivalis jau antrą kartą sugrįžta į  Palangą (pirmą kartą Palangoje vyko 2006 m.). 

Festivalis aktualus savo siekiu – išsaugoti, puoselėti ir perduoti muzikavimo tautiniais instrumentais tradiciją. Tai galime padaryti dėka profesionalių ir atsidavusių savo darbui pedagogų bei vadovų.

Festivalio rengėjai: Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla, Tautinės muzikos asociacija „Trimitatis“.

Festivalio pagrindiniai rėmėjai: Palangos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba.

 

  • Kovo 09 - 10
Daugiau informacijos