Dokumentinio filmo peržiūra „Karo laivas „Prezidentas Smetona“

Dokumentinio filmo peržiūra „Karo laivas „Prezidentas Smetona“

2017 m. rugsėjo 30 d. kviečiame į Palangos kurorto muziejaus salę, kur bus rodomas režisieriaus Rimo Bružo dokumentinis filmas „Karo laivas „Prezidentas Smetona“.

Šių metų vasarą Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai škuna „Brabander“ plaukė Estijos krantų link vykdyti mokslinės ekspedicijos.

Ekspedicijos vadovas prof. Vl. Žulkus yra minėjęs,­ kad ekspedicijos tikslas buvo identifikuoti „Prezidentą Smetoną“ ir kitus tame rajone karo metais nuskendusius mažesnius prekybinius tarpukario Lietuvos laivus „Panevėžys“, „Kretinga“ ir „Utena“.

Anot jo, šiuo metu 60-80 metrų gylyje gulinčio laivo identifikavimas turi istorinę reikšmę, nes tai yra mūsų pirmas karinis laivas, kūręs Lietuvos karinio laivyno tradicijas.

Taip pat vienas iš ekspedicijos tikslų buvo filmo, pasakojančio apie ekspediciją, jos užkulisius, dalyvius, ir jų unikalią kelionę audringa Baltijos jūra sukūrimas.

Filmo peržiūroje dalyvaus filmo režisierius Rimas Bružas bei karo istorikas, prof. dr. Valdas Rakutis.

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame

  • 2017-09-30
2017-09-30 2017-09-30 Europe/Vilnius Dokumentinio filmo peržiūra „Karo laivas „Prezidentas Smetona“ 2017 m. rugsėjo 30 d. kviečiame į Palangos kurorto muziejaus salę, kur bus rodomas režisieriaus Rimo Bružo dokumentinis filmas „Karo laivas „Prezidentas Smetona“. Šių metų vasarą Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai škuna „Brabander“ plaukė Estijos krantų... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1170/ Palangos kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga, Palangoje
Kiti kiti renginiai