Nemokamas klasikinės muzikos grupės „Dagamba“ (Latvija) ir kamerinio orkestro „NIKO“ (Lietuva) koncertas

Nemokamas klasikinės muzikos grupės „Dagamba“ (Latvija) ir kamerinio orkestro „NIKO“ (Lietuva) koncertas

Rugsėjo 23 d., Palangai švenčiant Baltų vienybės dieną, be kitų renginių, publikai bus dovanojamas ir išskirtinis koncertas – 18 val. Koncertų salės scenoje žiūrovai išvys klasikinės muzikos grupę „Dagamba“ (Latvija) ir naujųjų idėjų kamerinį orkestrą „NIKO“ (Lietuva).

Tai – dvi išskirtinės grupės, kurios koncertų metu kaskart sulaukia pilnų salių žiūrovų. Palangoje jos abi koncertuos pirmą kartą.

Koncertas, kaip ir kiti Baltų vienybės dienai skirti renginiai bus nemokamas, tačiau norintieji pasiklausyti šio koncerto turės pasirūpinti kvietimais. Jie nuo rugsėjo 16 d. nemokamai bus dalijami Palangos turizmo informacijos centre, viešojoje bibliotekoje, Savivaldybėje, o likus trims valandoms iki koncerto – ir Koncertų salės kasose.

Klasikinės muzikos chuliganais vadinama „Dagamba“ netruko išpopuliarėti dėl savo unikalumo – ši tarptautinė grupė laužo akademinės muzikos atlikimo stereotipus su galingu garsu ir neįtikėtinu gyvybingumu, akademiško tikslumo virtuoziškumu bei maištinga dvasia, alsuojančia roko muzikoje. „Dagamba“ jungia Rytų ir Vakarų muzikines kultūras išgaudami unikalų ir išradingą garsą, naudojant netradicinių instrumentų sudėtį – dvi violončelės: Valters Pūce (Latvija) ir Antons Trocjuks (Ukraina) bei fortepijonas – Dainis Tenis (Lietuva), prie kurių prisijungia Vakarų perkusijos – Hamidreza Rahbaralam (Iranas) ir būgnai - Artur Jermak (Italija).

Ne mažiau įspūdingas bus ir naujųjų idėjų kamerinio orkestro „NIKO“ pasirodymas – šio orkestro nariai pasižymi užburiančia energija, ekspresyvumu, veržlumu ir unikalumu, o į savo pasirodymus integruoja minimalistinę choreografiją ir išskirtinius šviesų efektus.

„NIKO“ – tai septynis talentingus muzikantus jungianti grupė, klausytojus žavinti itin originaliais pasirodymais ir moderniai skambančia klasikine muzika. 2006 m. kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas kolektyvas savo pasirodymuose jungia aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą, netradicines grojimo technikas, dainavimą ar minimalistinę choreografiją, o visus savo kūrinius visada atlieka mintinai. Atlikėjų profesionalumas, intriguojantys ir įtraukiantys pasirodymai pripildo koncertų sales energijos ir įkvėpimo bei stebina įvairaus amžiaus ir skonio publiką, keičia požiūrį į klasikinę muziką.

  • 2017-09-23  nuo 18:00
2017-09-23 18:00 2017-09-23 18:00 Europe/Vilnius Nemokamas klasikinės muzikos grupės „Dagamba“ (Latvija) ir kamerinio orkestro „NIKO“ (Lietuva) koncertas Rugsėjo 23 d., Palangai švenčiant Baltų vienybės dieną, be kitų renginių, publikai bus dovanojamas ir išskirtinis koncertas – 18 val. Koncertų salės scenoje žiūrovai išvys klasikinės muzikos grupę „Dagamba“ (Latvija) ir naujųjų idėjų kamerinį orkestrą „NIKO“ (Lietuva). Tai – dvi... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1166/ Palangos koncertų salė, Vytauto g. 43, Palanga, Palangoje