Filmo apie Šventąją premjera

Filmo apie Šventąją premjera

Filmo apie nykstančią Šventosios kuršių bendruomenę „Vėjų žemė“ premjera

Įpusėjus pavasariui visuomenei bus pristatomas meninės dokumentikos filmas apie Šventosios kuršius – „Vėjų žemė“ (rež. Ernestas Samsonas). Pirmosios premjeros įvyks balandžio 23 d. 16 val.  Šventosios pagrindinės mokyklos salėje ir balandžio 24 d. 15 val. Rucavos kultūros centre. Vėliau filmą planuojama pristatyti ir kitose Lietuvos bei Latvijos vietovėse.

„Vėjų žemė“ – intriguojantis, lyriškas pasakojimas apie pajūrio miestelį Šventąją ir joje įsikūrusią nykstančią kuršių ir Lietuvos latvių bendruomenę. Tai pamiršta ir mažai kam bežinoma šios buvusios žvejų gyvenvietės istorijos dalis, liudijama paskutiniųjų senosios kartos kuršių palikuonių lūpomis.

Filme išvysime charizmatišką kraštotyrininką Mikelį Balčių, jo bičiulius ir bendraminčius, grožėsimės kvapą gniaužiančiais Šventosios panoraminiais vaizdais, klausysimės Rucavos etnografinio ansamblio dainų ir jaudinančių vietinių gyventojų atsiminimų. Filmą sukūrė jauna VšĮ „KAKAVA“ komanda, susidedanti iš profesionalų kūrėjų ir atsidavusių savanorių.

Projektą koordinuoja Palangos kultūros ir jaunimo centras, finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos apie filmą galima rasti jo internetinėje svetainėje adresu vejuzeme.lt.

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Kultūrinės veiklos vadybininkė

Monika Jarulytė

Tel.: 8 691 42135

www.palangoskulturoscentras.lt

  • 2016-04-23
2016-04-23 2016-04-23 Europe/Vilnius Filmo apie Šventąją premjera Filmo apie nykstančią Šventosios kuršių bendruomenę „Vėjų žemė“ premjera Įpusėjus pavasariui visuomenei bus pristatomas meninės dokumentikos filmas apie Šventosios kuršius – „Vėjų žemė“ (rež. Ernestas Samsonas). Pirmosios premjeros įvyks balandžio 23 d. 16 val. ... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-114/ Šventosios pagrindinės mokyklos salėje (Mokyklos g. 10, Šventoji)
  • Šventosios pagrindinės mokyklos salėje (Mokyklos g. 10, Šventoji)
  • Nemokamas
Kiti kiti renginiai