De España vengo! Ateinu iš Ispanijos!

De España vengo! Ateinu iš Ispanijos!

Viena perspektyviausių šalies jaunų operos solisčių, 2016 m. „Operos švyturių“ nominacijos „Metų operos viltis“ laureatė Aistė Pilibavičiūtė kartu su pianiste, tarptautinių konkursų laureate Nijole Baranauskaite kviečia išbandyti ispaniškos muzikos karštį. Nepaprasto grožio jautrios, aistringos, apie meilę kalbančios melodingos dainos ir temperamentingi ritmai balandžio 27 d. liesis Vilniaus Chodkevičių rūmų salėje, koncerte „De España vengo!“ („Ateinu iš Ispanijos!“).

Aistė šiuo metu yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė – čia ji jau yra sukūrusi ryškius vaidmenis operetėje „Linksmoji našlė“, operose „Bohema“, „Karmen“. Naujausias jos vaidmuo – ponia Ben Ramintos Šerkšnytės operoje vaikams „Penki Merės stebuklai“. Solistė taip pat dalyvauja „Vilniaus City Opera“, Vilniaus Mažojo teatro, Baroko operos teatro spektakliuose. Baigusi magistro studijas LMTA, dainininkė stažavosi Austrijoje, Vienos muzikos universitete. Aistė ne kartą sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu – 2013 m. ji pateko tarp 19 geriausių dainininkų prestižiniame „Neue-Stimmen“ konkurse Vokietijoje, diplomą ir publikos simpatijų prizą pelnė Antoníno Dvořáko dainavimo konkurse, Grand Prix jai atiteko konkurse-festivalyje „Le Strade d'Europa“.

Soprano scenos partnerė N. Baranauskaitė yra LMTA dainavimo katedros koncertmeisterė – būtent studijų metais ir užsimezgė šių dviejų atlikėjų kūrybinė draugystė. Nijolė ne kartą yra pelniusi laurus tarptautiniuose ir respublikiniuose dainininkų konkursuose, o šviežiausias jos laimėjimas – geriausios koncertmeisterės vardas tarptautiniame Sergejaus Rachmaninovo konkurse Sankt Peterburge. Pianistė yra koncertavusi su žymiais šalies solistais, nuolatos rengia įvairios tematikos programas tiek su dainininkais, tiek kamerinių ansamblių sudėtyje.

„Ispanų dainos kupinos įdomių intonacinių linijų, jos nepaprastai išraiškingos, įvairios. Ši muzika gali būti sentimentali kaip Obradorso „Lopšinė“, švelni kaip Andréso „Hijo de la Luna“, bet ir nepaprastai temperamentinga kaip Laros „Granada“. Būtent toks repertuaras leidžia gražiausiomis spalvomis atsiskleisti atlikėjo temperamentui“, – pasakoja A. Pilibavičiūtė.

Koncerte publika išgirs itin plačią ispaniškos muzikinės tradicijos kūrinių panoramą. Nuo puikiai žinomų autorių Enrique Granadoso, Manuelio de Falla, Miguelio Sandovalio iki kiek mažiau pažįstamų, bet nepaprastai įdomių Fernando J. Obradorso, Jesúso Guridi, Francisco Asenjo Barbieri, José María Cano Andréso, A. Lara ar Pablo Luna – įspūdinga vakaro programa leis nusikelti į dar nepažintas vietas, klausantis visą kūną užvaldančios muzikos.

Abi atlikėjos sutartinai tvirtina, jog šioje programoje pristatoma muzika tokia graži, kad net repetuojant sunku nepasiduoti visą užvaldančiai magijai. Nes ši muzika – tarsi stichija, kurią reikia suvaldyti.

  • 2017-08-19  nuo 20:00
2017-08-19 20:00 2017-08-19 20:00 Europe/Vilnius De España vengo! Ateinu iš Ispanijos! Viena perspektyviausių šalies jaunų operos solisčių, 2016 m. „Operos švyturių“ nominacijos „Metų operos viltis“ laureatė Aistė Pilibavičiūtė kartu su pianiste, tarptautinių konkursų laureate Nijole Baranauskaite kviečia išbandyti ispaniškos muzikos karštį. Nepaprasto grožio jautrios,... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1114/ Palangos gintaro muziejus , Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje
  • Kaina: 5.00 - 8.00
Kiti koncertai