A. Mončio namuose-muziejaus kaimynystėje – paroda „Laisvės Popiežius“

A. Mončio namuose-muziejaus kaimynystėje – paroda „Laisvės Popiežius“

Liepos 5-31 d., šalia Antano Mončio namų-muziejaus (S. Daukanto g. 16, Palanga), prie įėjimo į muziejų, bus eksponuojama paroda, skirta Jonui Pauliui II-ajam, „Laisvės popiežius“. Paroda pasakoja ne tik apie Popiežių ir jo mokymą, bet pristato ir Lenkijos istoriją, ypatingai – laikotarpį, kai Lenkijoje kūrėsi judėjimas „Solidarumas“, kai lenkai pradėjo kovoti už savo nepriklausomybę, ir kokią įtaką šiai kovai turėjo Popiežius.

Ekspozicija pristato Karolį Wojtyłą, didžią asmenybę, kuriam Lenkija ir Vidurio Europos valstybės yra dėkingos už suverenumo atgavimą. Paroda siekia pabrėžti lemtingą Lenkijos vaidmenį laisvės siekimo procesuose XX a. pabaigoje. Būtent Lenkijoje 1979 m. tuometinėje Varšuvos Pergalės aikštėje nuskambėjo įsimintini Jono Pauliaus II žodžiai, kuriais kvietė „atnaujinti šią žemę”. Šie žodžiai tarsi nusakė artėjančius pokyčius. „Solidarumo” judėjimo gimimas, 1989 m. rinkimai, Vidurio Europos valstybių nepriklausomybės atgavimas ir galiausiai Berlyno sienos griūtis.

Parodoje taip pat pasakojama apie Popiežiaus pastangas kovojant už žmonių teises visame pasaulyje. 
Parodos organizatoriai: Jono Pauliaus II minties centras Varšuvoje, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, Antano Mončio namai-muziejus.

Kviečiame apsilankyti.

  • Liepos 05 - 31