Pasaulio balsai muzikos festivalyje „Ave Marija“. „Žydi akmenys ir medžiai“

Pasaulio balsai muzikos festivalyje „Ave Marija“. „Žydi akmenys ir medžiai“

Liepos 29 d., šeštadienis, 19 val. Palangos gintaro muziejus

Žydi akmenys ir medžiai

Vlado Braziūno ir Petro Vyšniausko duetui – devinti metai. Duetas atviras, taigi kartais kiek pasiplečia. Žanras – poezijos skaitymas bent dviem balsais: autoriaus ir saksofono ar dar ir kokio kito muzikos instrumento. Programos – net ir to paties pavadinimo – niekad nebūna vienodos, kiekvieno pasirodymo improvizacijoms ir poeto, ir saksofonininko rengiamasi iš naujo.

Palangos vakarą, aišku, žydės vešės žolynai bei krūmynai, banguos ir sūrios jūros, ir jausmai...

Vladas Braziūnas:

Vladas Braziūnas gimė Pasvaly. Jaunystę pradainavo Vilniuje ir etnografinėje Lietuvoj. Bedainuodamas susidomėjo, – o ko ir ką jis čia taip vis dainuojantis? Ėmė gilintis, stengėsi suprasti. Pagaliau ir pats buvo suprastas. Lietuvos Respublika jam skyrė Nacionalinę kultūros ir meno premiją „už poetinius atradimus gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką“. Dabar jau rečiau bedainuoja, užtat vis drąsiau reiškia visokias erezijas. Kaip antai: poezijos menas yra muzikinės prigimties. Niekaip nuo tos muzikos. Tai kokias oratorijas ar kantatas, tai dainas su kompozitoriais rašo, o ir prie muzikantų, ypač improvizatorių, – sukęs apsukęs. Su Algirdu Klova ir jo „Vydragos“ folkloro grupe kompoziciją poeto balsui ir skambančiai gausai „Iš naminio audimo dainos“, knygą ir kompaktinę garso plokštelę, išleido dar 2005-aisiais. Ir iki šiol taip kvėpuoja. Kai ateina įkvėpimas, giliai įkvepia, o paskiau iškvepia. Šitaip netyčia apsižvalgė vis dažniau iškvėpdamas bepučiantis į vieną dūdą su Petru Vyšniausku. Ir abiem, regis, šitaip pūsti smagu. Ypač kai, pasirodo, žmonės susirenka ir klausosi.

Petras Vyšniauskas:

Per 9 metus Lietuvą pervažiavom plačiai, ir natūralu, kad priartėjome prie jūros. Man atrodo atėjo laikas Palangoje sujungti Žodį ir Garsą į Vieną (ne apie Austrijos sostinę kalbu) ir tam labai gali pasitarnauti jūros smėlis, oras, vanduo, gyvūnija ir žmonija. Retai taip būna, kad nieko nebūtų, bet bebūnant, ar tik nebus ir taip, kad V. Braziūnas kur buvęs (o buvęs daug kur), kur nebuvęs (dar bus), paskaitys ir pasvalietiškai, o aš žemaitiškai „papypausiu“.

Braziūnas yra tas, kokio daugiau mes neturime, neturėjome ir neturėsime. Didžiulis, nepavelkamas gintaro gabalas, į Palangos gintaro muziejų nesutelpantis, bet Aukštaitijoj likęs. Tame gintaro gabale galima kaip vabalų pamatyti senybinių žodžių, vaizdų ir nuojautų... Nesenai kažkur mačiau JAV mokslininko sydarytą lentelę, - ten pagal kalbos amžių mūsų kalba po hebrajų, tamilų eina greta. Labai didžiuojuosi!

Taigi Braziūnas ir Vyšniauskas kalbasi viena seniausių pasaulio kalbų ir pučia į vieną dūdą. Stebuklas!

Visa tai priimu kaip dovaną į mano 60-mečio skrynelę ir einu ruoštis koncertui.

Bilietas – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti Nacionalinio bilietų platintojo sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

  • 2017-07-29  nuo 19:00
2017-07-29 19:00 2017-07-29 19:00 Europe/Vilnius Pasaulio balsai muzikos festivalyje „Ave Marija“. „Žydi akmenys ir medžiai“ Liepos 29 d., šeštadienis, 19 val. Palangos gintaro muziejus Žydi akmenys ir medžiai Vlado Braziūno ir Petro Vyšniausko duetui – devinti metai. Duetas atviras, taigi kartais kiek pasiplečia. Žanras – poezijos skaitymas bent dviem balsais: autoriaus ir saksofono ar dar ir kokio kito muzikos... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-1022/ Palangos gintaro muziejus , Vytauto g. 17, Palanga, Palangoje VšĮ „Cantus firmus“ renginiai@cantusfirmus.lt
  • Kaina: 10.00
Daugiau informacijos