Kęstutis Vaiginis Quartet (Lietuva-JAV)

Kęstutis Vaiginis Quartet (Lietuva-JAV)

Kęstutis VAIGINIS / saksofonai
Alex SIPIAGIN / trimitas
Boris KOZLOV / kontrabosas
Donald EDWARDS / mušamieji

Tarptautinis projektas „Kęstutis Vaiginis Quartet“ kviečia pasimėgauti elitinės Niujorko džiazo scenos muzika. Alex Sipiagin, Boris Kozlov, Donald Edwards – šių laikų geriausiai kritikų vertinami atlikėjai iš Niujorko, kartu su projekto autoriumi saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu, šį kartą publikai dovanos tikrą, kokybišką, abejingais nepalinksiantį džiazą.

Trijų Grammy apdovanojimų laimėtojas trimitininkas Alex Sipiagin savo diskografijoje turi net 17 solinių albumų. Vertinamas kritikų ir kolegų Alex Sipiagin yra grojęs su tokio kalibro džiazo žvaigždėmis kaip Michael Brecker, Dave Holland, Dave Sanborn, Gonzalo Rubalcaba, Jeff Tain Watts, Conrad Hervig ir kitais. Muzikantas yra Ch. Mingus Big Band pastovusis narys. Savo muzikinėje karjeroje grojęs kartu su Ericu Claptonu, A. Sipiagin yra pripažįstamas ir populiariosios muzikos atstovų. Kartu su kitais dviem šio projekto dalyviais Boris Kozlov ir Donald Edwards, yra niujorkietiško džiazo kvinteto Opus 5 narys.

Projekto kontrabosininkas Boris Kozlov, pasak muzikos kritikų yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinio džiazo ramsčių. Virtuozas jau du dešimtmečius yra aktyvi ir itin vertinama Niujorko džiazo scenos dalis – nominuotas net devyniem Grammy apdovanojimams, dviejų Grammy laimėtojas, daugiametis prestižinio Mingus Big Band meninis vadovas. Per savo stulbinančią karjerą dalyvavęs daugiau nei 160 albumų įrašuose, grojęs su tokiais muzikos grandais kaip Bobby Watson, Bob Berg, Dizzy Reese, Brian Lynch, Tommy Campbell, Mart Whitfield, David Gilmore ir kitais.

Donald Edwards – vienas žinomiausių Niujorko džiazo būgnininkų. Šio atlikėjo virtuoziškumas atsiskleidžia įvairių muzikos žanrų interpretavimu ir jungimu – pradedant hip-hop r&b, jazz, funk muzika, baigiant gospelo žanru. Kaip ir kiti du projekto svečiai, Donald Edwards yra ne tik Opus 5 narys, bet ir Mingus Big Band, 2011 metais laimėjusio Grammy apdovanojimą, pastovusis narys.

Kęstutis Vaiginis – vienas produktyviausių džiazo atlikėjų Lietuvoje. Ambicingas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais, tokiais kaip Alex Sipiagin, Dave Kikoski, David Berkman ir kt., yra daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas jis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos kontinentuose.

Prieš tris metus Kęstučiui Vaiginiui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius taip pat Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikai.

Atlikėjo diskografijoje – trys autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices“, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Virtuoziški, kritikų vertinami, tituluoti, bet kartu ir nuoširdumu bei paprastumu paperkantys džiazo meistrai žiūrovui padovanos nepamirštamą, energija pulsuojantį niujorkietišką džiazą, kurio akimirkos dar ilgai išliks kiekvieno atmintyje.

www.alexsipiagin.com
www.borisbass.com
donaldedwards.com

Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt sistemoje ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54).
Bilietai rezervuojami telefonu 8 648 46042 arba el.paštu info@klubasramybe.lt

  • 2016-04-01
2016-04-01 2016-04-01 Europe/Vilnius Kęstutis Vaiginis Quartet (Lietuva-JAV) Kęstutis VAIGINIS / saksofonai Alex SIPIAGIN / trimitas Boris KOZLOV / kontrabosas Donald EDWARDS / mušamieji Tarptautinis projektas „Kęstutis Vaiginis Quartet“ kviečia pasimėgauti elitinės Niujorko džiazo scenos muzika. Alex Sipiagin, Boris Kozlov, Donald Edwards – šių laikų geriausiai kritikų... --- //www.palangatic.lt/events-event/id-100/ „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)
  • Nemokamas