Ekskursijos

Palangos turizmo informacijos centras kviečia į nepakartojamas vasariškas ekskursijas!

Gerą nuotaiką, neužmirštamus įspūdžius garantuojame!

Keliauti siūlome ir su grupe, ir individualiai - pasistengsime išpildyti visus Jūsų lūkesčius! Šiuo metu kiekvieną savaitės dieną galite pasirinkti skirtingą ekskursiją:

 

PIRMADIENIAIS - NEMOKAMA ekskursija pėsčiomis po Palangą - 10 val. lietuvių kalba, 17 val. - rusų kalba,

ANTRADIENIAIS – 10 val. rusų kalba, 17 val.- lietuvių kalba.

PALANGA

Kviečiame į smagų pasivaikščiojimą po nuostabiąją Palangą! Sužinosime daug įdomių, linksmų, naujų faktų apie didžiausią Lietuvos kurortą – kokia yra Palangos vardo kilmė, kaip iš mažo žvejų kaimelio miestas virto tarptautinį pripažinimą pelniusiu kurortu. Kuo miestui nusipelnė grafų Tiškevičių giminė. Trumpai apsilankysime šimtametėje bažnyčioje, pakeliui sužinosime kaip anksčiau vadinosi žymioji J. Basanavičiaus gatvė, kur stovi pirmasis kurorto restoranas, viešbutis.

Ar žinojote, kas buvo pirmasis Palangos “meras”, kur jis gyveno, priiminėjo lankytojus?

Sekanti stotelė- vienas gražiausių ne tik Lietuvoje, bet visoje Šiaurės Europoje parkų - Palangos Birutės, su didžiule meile sukurtas prancūzų landšafto architekto E.Andre bei jo padėjėjų.

Nepraeisime ir pro parko simboliu tapusią skulptūrą „Eglė- žalčių karalienė “, pasigrožėsime tvenkinyje plaukiojančiomis gulbėmis, užlipsime ant Birutės kalno, kur bus papasakota legenda apie pagoniškoje šventykloje ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę.

Pasigrožėsime didingais Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmais, savarankiškai galėsite apsilankyti juose įkurtame Gintaro muziejuje.

 

PIRMADIENIAIS, 10 val.

DINOZAURŲ PARKAS IR KLAIPĖDOS ZOOLOGIJOS SODAS

Ekskursija, skirta šeimoms ir visiems, kas nori patirti gerų emocijų. Pakviesime pasinerti į laukinį dinozaurų pasaulį,susipažinsime su šių nuostabių sutvėrimų gyvenimo ypatumais ir aiškinsimės, kodėl jie išnyko, o gal dar liko gyvų….Dinozaurų parke gyvena daugybė dinozaurų, kurie laukia kiekvieno iš jūsų svečiuose. Ir kiekvienas iš dinozaurų tikrai geri ir išauklėti- todėl drąsiai atvykite jų aplankyti!

Toliau vyksime – į Klaipėdos zoologijos sodą - jame šiandien yra apie 200 vienetų gyvūnų, jų tarpe nemažai yra įtraukti į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Klaipėdos zoologijos sodas gali didžiuotis turėdamas vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus.

 

ANTRADIENIAIS, 9 val.

KLAIPĖDA

Vienintelis Lietuvos uostamiestis, vienas seniausių miestų turi ką pasiūlyti kiekvienam – norinčiam pramogų, besidominčiam istorija, trokštančiam pažinti jūrinį pasaulį.

Pirmasis šio maršruto sustojimas nepaliks abejingo nei suaugusio, nei vaiko. Tai – delfinariumas bei Jūrų muziejus. Delfinų šou užburia delfinų intelektu bei gebėjimais, linksma programa geros nuotaikos suteikia visai dienai. Atsinaujinęs Jūrų muziejus sužavės vaizdais, spalvomis, storija. Apsilankę greta įsikūrusioje Žvejo sodyboje, jūs susipažinsite su šio unikalaus krašto žmonių gyvenimo būdu. Pakeliui būtinai aplankysime laivų ekspoziciją, kur galėsite pasijausti tikrais jūreiviais.

Grįžę į Klaipėdos senamiestį pateksime į dar kitokį pasaulį. Išėję į Klaipėdos senamiesčio gatves pajausite praeities dvelksmą. Išgirsite daug įdomių istorinių faktų, būsite supažindinti ir su šių laikų Klaipėda.

Ar žinojote, kur slepiasi peliukas, kuris pildo norus? Kodėl ant vieno stogo sėdi kaminkrėtys? Klaipėdos senamiesčio gatvėse išgirsite ne vieną intriguojančią istoriją.

 

TREČIADIENIAIS, 9 val.

KRETINGA

Kretinga ir jos apylinkės – daugiasluoksnis ir intriguojantis kraštas. Čia kertasi pagonių ir kryžiuočių takai, kuršiškos ir krikščioniškos tradicijos, diduomenės gyvenimas ir paprastų žmonių kūryba. Apsilankę Kretingoje, pažinsite karvedžių, grafų, karingų genčių gyvenimą, pasivaikščiosite pranciškonų pėdomis, kurių pirmosios įmintos jau prieš 400 metų.

Kretinga garsi dėl kelių priežasčių. Visų pirma – grafų Tiškevičių dvaru, prie kurio buvo pastatytas ir daugiau negu 100 metų veikia Žiemos sodas. Žavus dvaras savo nepakartojamu parku, o muziejus – naudingomis ir nuotaikingomis edukacijomis. Įstiklintoje oranžerijoje - Žiemos sode - visais metų laikais žaliuoja ir žydi egzotiški įvairių kraštų augalai.

Kretingos dvarą supančiame parke lankytojai gali pasivaikščioti tarp išlikusių šimtamečių parko ąžuolų, paklajoti liepų ir kaštonų alėjomis, tvenkinių pakrantėmis.

Besidominčius grafų Tiškevičių šeimos istorija tikrai sudomins apsilankymas Tiškevičių koplyčioje - mauzoliejuje.

 

KETVIRTADIENIAIS, 9 val.

NEMUNO DELTA

Viena gražiausių, kaskart iš naujo atrandamų Lietuvos vietų – Nemuno deltos regioninis parkas. Tai unikali vietovė, kurią verta aplankyti. Ši ekskursija - tai nepakartojami įspūdžiai, potyriai, kvapai, skoniai, tai idealus poilsis natūralioje gamtoje!

Ekskursijos pradžioje aplankysime Ventės ragą – pusiasalį prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių. Tai viena geriausių vietų Europoje stebėti ir žieduoti praskrendančius paukščius. Pasigrožėję paukščiais, vyksime į Kintus, kur, trumpai atsikvėpę, pasigardžiavę skania kava, sėsime į laivą ir plauksime Nemunu į vandens paukščių ir augalijos karalystę, pasigrožėsime vadinamąja „lietuviškąja Venecija“. Kelionę vainikuos neapsakomo skonio žuvienės ir rūkytos žuvies degustacija. Tiesiog gomurio šventė!

Lydimi tik geriausių emocijų, aplankysime Šilutę- miestą, kuriame ryškiausiai išlikę Rytprūsių architektūros atspindžiai.

.

PENKTADIENIAIS, 9 val.

NERINGA

Kuršių nerija – unikalus Lietuvos kampelis. Pats jauniausias, susiformavęs vos prieš 5 tūkstančius metus, pats saulėčiausias ir įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Kuršių nerijoje tobulai dera nepakartojama gamta, istorija bei kultūrinis gyvenimas.

Keltu persikėlę į Neringą, netruksime privažiuoti Juodkrantę – seną Kuršių nerijos gyvenvietę, dar vadinama žvejų sostine. Tačiau miestelis įdomus ne tik žvejams. Ar žinojote, kad Juodkrantėje buvo atrastas gintaro lobis, o mūsų lietuviškojo aukso – gintaro – klodai čia buvo tokie didžiuliai, kad teko įsteigti net fabriką?

Juodkrantė dar garsi ir Raganų kalnu. Pasivaikščiojimas jame – tikra atrakcija ir mažam, ir dideliam. Pasakos, istorijos, linksmos užduotys ir lietuviškų tradicijų priminimas – visa tai laukia Raganų kalne, kuris, sakoma, turi stebuklingų galių.

Išvykę iš Juodkrantės, užsuksime į didžiausią Lietuvoje paukščių kormoranų perėjimo vietą, pasigėrėsime vienu iš įdomiausių ir seniausių paukščių, sužinosime kodėl jo nemėgsta žvejai.

Sekanti stotelė- kilsime į Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas. Dėl stiprių vėjų šiose kopose susidaro įspūdingos daubos ir išgraužos. Vaizdas, atsiveriantis nuo viršaus, jus pakerės.

Pilni įspūdžių, po pusvalandžio važiavimo autobusu, pasieksime Nidą – didžiausią Kuršių nerijos gyvenvietę. Ji žavi senomis gatvelėmis, unikaliais namais, čia pat kiemuose rūkoma šviežia žuvimi. Neiškėlę kojos iš Lietuvos, pamatysite „Itališką vaizdelį “, o nuo aukščiausios Parnidžio kopos žvilgterėsite į kaimyninę šalį bei suvoksite Kuršių nerijos grožį.

 

ŠEŠTADIENIAIS, 9 val.

TELŠIAI – ŽEMAITIŠKUMO LOPŠYS

Žemaičiai tikrai turi kuo didžiuotis. Šiame krašte daugybė paslaptingų piliakalnių, čia formavosi krikščionybės tradicijos, čia savo gyvenimą kūrė iškilūs didikai.

Kelionės pradžioje aplankysime Nasrėnus- vyskupo, garsiojo blaivybės propaguotojo, Motiejaus Valančiaus sodybą bei nuostabią medinę Kalnalio bažnytėlę.

Platelių jachtklube pasigardžiavę kava, keliausime į Žemaitijos sostinę Telšius – vietiniai teigia, kad net pirmieji žmonės žemėje buvę žemaičiai. Telšiuose jūsų laukia unikalus miesto senamiestis, apsilankymas “Alkos” muziejuje, katedra, linksmi meškučiai ir žemaitiškų valgių degustacija.

Šios ekskursijos metu atrasime nuostabiausias Telšių miesto puošmenas. Pabandykime keliauti kartu. O gal net išsislapstę „žydukai “ant miesto pastatų sienų atneš laimės ir pinigų? Tikite? Jei ne - šios ekskursijos metu įsitikinsite, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga. Minsime mįsles, ieškosime lobių ir stebuklų.

Jei po tikrai įdomaus pasivaikščiojimo ir sočių vaišių dar nebūsite pavargę, grįžtant užsuksime į Plungę – jos dvaras ir parkas slepia ne vieną įdomų pasakojimą, mena didikų Oginskių gyvenimą.

 

SEKMADIENIAIS, 9 val.

LIEPOJA

Atsigavęs Liepojos senamiestis žavi medine architektūra, seniausiu Latvijoje tramvajumi, vienu gražiausių turgaus paviljonų. Liepojoje apsilankysite šio miesto širdyje – legendinėje Rožių aikštėje, užsuksite į bažnyčią, kurioje veikia vieni didžiausių vargonų pasaulyje. Liepoja kažkada patiko net valdovui Petrui I. Mieste išlikęs jo vardu pavadintas namelis, o imperatoriaus apsilankymą primena nemažos sąskaitos. Liepoja turi ir savo Žvaigždžių alėją, žavią krantinę ir jaukių kavinių. Būtent Liepojoje galima paragauti tokių bulvių patiekalų, kokių niekur kitur nerasite.

Liepoja toks miestas, kuriame lankomiausių objektų neįmanoma pražiopsoti – kiekvieno jų link veda natos, nupieštos ant šaligatvio.

Visai šalia Liepojos – Karuosta. Buvęs karinis miestelis tarsi iš kito pasaulio. Ši teritorija dar visai neseniai buvo uždara, čia veikia muziejus, kuris vienas iš kelių pasaulyje, įkurtas kalėjime. Kalėjimo dvasią lengva pajausti su vietiniu gidu, kurio kalba kelia šiurpulį, bet kartu ir juoką. Karuostoje į dangų stiebiasi įspūdingos cerkvės kupolai, o kariniams tikslams kažkada pritaikyto uosto molas tęsiasi beveik kilometrą.

Įstikinsime, ar tikrai Liepoja- vėjų miestas?

Palangos turizmo informacijos centras – visa informacija pas mus!

Vytauto g. 94, +370 460 48811, info@palangatic.lt, Visit Palanga