Vasario
18 d.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga spinduliavo džiaugsmą


Šeštadienį Palanga kartu su visa Lietuva džiugiai šventė Valstybės atkūrimo dieną. Ta proga jūros tiltas pasidabino Trispalvėmis, o mieste vyko šventiniai renginiai.

Visai šaliai svarbią dieną palangiškiai pradėjo švesti dar prieš vidurdienį – aktyviausieji susirinko į tradiciniu tampantį bėgimą „Geltona, žalia, raudona“.

Po valandos, 12 val., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Joms pasibaigus šv. Mišių dalyviai,. Kurių dalis buvo nešini vėliavomis, patraukė link Signatarų alėjos, kur vyko šventinė Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimo ceremonija. Čia skambėjo sveikinimo kalbos, įteiktos Šaulių sąjungos padėkos nusipelniusiems palangiškiams bei padėtos gėlės. Puokštės taip pat padėtos ir prie paminklų J. Basanavičiui bei generolui J. Žemaičiui.

Itin jaukus ir šiltas koncertas „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ sukvietė palangiškius į Kurhauzą – gražiausius kūrinius miestiečiams ir kurorto svečiams dovanojo Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai. O vakare visi norintieji pakviesti į Koncertų salė, kur Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga šventinį koncertą surengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras.

Šventiniai renginiai vyko ir Šventojoje – čia taip pat aukotos šv. Mišios, o po jų mokyklos aktų į koncertą „Vienybė težydi“ pakvietė Mindaugas Rojus, Adomas Armonas, Martynas Balskus ir Elvina Milkauskaitė.

Šventinę nuotaiką kurorte palaikė ne tik Valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai, bet ir pati gamta – šią saulėtą ir šiltą šventinę dieną Palanga sulaukė gausaus būrio svečių ir šurmuliavo lyg karštą vasaros dieną.