Sausio
22 d.

Palanga pristatyta didžiausioje Šiaurės šalių turizmo parodoje Helsinkyje


2019 m. sausio 17–20 d. Palangos kurortas pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „Matka 2019“ Helsinkyje (Suomija). Tai didžiausia turizmo paroda Šiaurės Europoje ir Baltijos regione, kuri šiemet pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – joje dalyvavo 940 turizmo kompanijų bei organizacijų iš 86 valstybių. „Matka“ (suom. Kelionė) vidutiniškai kiekvienais metais pritraukia daugiau nei 70 000 lankytojų.

Lietuvos turizmo sektoriui parodoje atstovavo 11 įmonių bei organizacijų, pristatančių turizmo galimybes Lietuvoje. Bendrame Lietuvos stende informaciją teikė turizmo informacijos centrų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Anykščių bei kitos turizmo verslo įmonės. Parodos metu Lietuvos stendą aplankė Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas ir komercijos atašė Aleksandras Laurinavičius.

Viena diena Helsinkyje vykusioje parodoje buvo skirta turizmo profesionalams, likusias dienas parodą lankė visi norintys. Suomiams Lietuva viena iš prioritetinių turizmo krypčių. Parodos dalyviai, džiaugėsi, jog Lietuva, jos sostinė Vilnius ir kurortai yra žinomi Suomijos rinkoje – daugelis jų yra lankęsi ir planuoja sugrįžti dar kartą. Daugelis turistų planuoja leistis į kelionę nuosavu automobiliu per visas Baltijos šalis, pakeliui aplankant įvairius miestus. Kalbinti parodos lankytojai minėjo, kad – Lietuva jiems yra puikus pasirinkimas dėl kainos ir kokybės santykio, susisiekimo, taip pat – kultūrinio panašumo.

Didžioji dalis Lietuvos stendo lankytojų domėjosi apie Lietuvos pajūrio regioną ir Palangos kurortą. Lankytojus domino įvairi informacija: susisiekimas, Palangos infrastruktūra, ypač apgyvendinimo ir SPA ir sveikatinimo paslaugos, turizmo galimybės bei ištekliai. Nors tiesioginio susisiekimo Palanga su Suomija kol kas neturi, tačiau yra siūlomi operatyvūs jungiamieji skrydžiai per Rygą, Oslą ar Kopenhagą.

Lietuvos statistikos departamento fiksuojamas apgyvendintų Lietuvoje Suomijos turistų skaičius nuolat auga. Suomija yra viena iš labiausiai perspektyviausių turizmo rinkų ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje. Lietuvos statistikos departamento duomenimis turistų skaičius iš Suomijos Palangos kurorte auga: 2014 m. – 467 turistai, kurie praleido 1106 nakvynes, 2015 m. – 509 turistai praleido 1129 nakvynes, 2016 m. – 479 turistai praleido 957 nakvynes, 2017 m. – 666 turistai praleido 1359 nakvynes. Tikimasi, kad turistų srautai iš Suomijos ir toliau didės.

Palangos turizmo informacijos centro inf.