Sausio
22 d.

Palangiškio kortelei – jau vieneri metai


2018 m. sausį Palangoje startavusi nauja miesto lojalumo programa – Palangiškio kortelė – susilaukė itin didelio susidomėjimo ir pasisekimo. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – tai tik dar kartą patvirtina, kad tokia lojalumo programa miesto gyventojams buvo seniai reikalinga.  Juo labiau, kad kortelė viena, bet teikia didelę naudą – nereikia turėti skirtingų partnerių pasiūlymams atskirų kortelių, pakanka vienos – Palangiškio kortelės.

Viršyti lūkesčiai

Vos pradėjus lojalumo programą, atsižvelgiant į statistinius duomenis, buvo spėjama, kad kortele pasinaudoti turėtų apie 4 tūkst. gyventojų, tačiau lūkesčiai buvo gerokai viršyti – šiandien jau išduotos 6 tūkst. 108 kortelės.

Palangos miesto savivaldybės Tarybai pritarus ir patvirtinus Palangiškio kortelės išdavimo ir naudojimo tvarką, Savivaldybė kvietė kurorto įmones, įstaigas bei organizacijas bendradarbiauti ir suteikti nuolaidas prekėms bei paslaugoms, kurias pirks Palangiškio kortelę turintys kurorto gyventojai. Taip verslininkai skatinami parodyti savo socialinę atsakomybę, prisidėti prie Savivaldybės gyventojų poreikių, gyvenimo kokybės gerinimo ir pasitenkinimo gyvenant Palangoje. Buvo ieškoma bendradarbiavimo galimybių organizuojant gyventojų poilsį, sporto, edukacinę veiklą.

Įvairių pasiūlymų Palangiškio kortelės turėtojai sulaukia išties nemažai, tad kiekvienas turi galimybę pasirinkti, kokią pramogą ar paslaugą rinktis pigiau.

Gausu nuolaidų

Didžiausios suteikiamos nuolaidos – renginiams ir maitinimui, tad ir naudojamasi lojalumo programa šiose pasiūlymų srityse bene aktyviausiai.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus visuomenės informavimo specialistės Eglės Palubinskaitės teigimu, kortelių turėtojai dažniausiai naudojasi pramogų nuolaidų paslaugomis. „Pasak bilietų operatorių, per praėjusius metus kortele pasinaudota per 1500 kartų (su viena kortele nuolaida suteikiama skirtingam bilietų skaičiui, pagal tai, kaip sugeneruoja nuolaidos teikėjas). Poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ teigimu per 2018 m. kone kasdien sulaukęs daugiau nei 10 lankytojų su Palangiškio kortele. Klaipėdos jaunimo teatro generuota nuolaida per 2018 m. pasinaudojo daugiau nei 100 Palangiškio kortelės turėtojų. Lojalumo programos privalumais buvo patenkinti ir viešbučio „Best Baltic Hotels“ vadovai, pasak kurių, per 2018 m. jų viešbutį ir restoraną rinkosi nemažai palangiškių žinodami, kad čia suteikiama nuolaida išskirtiniams pasiūlymams. Dideliu susidomėjimo lojalumo programa džiaugėsi ir grožio ir SPA centras  „CUTi CUTi“, – sakė E. Palubinskaitė.

Partnerių skaičius auga

Savivaldybės atstovė informavo, kad specialias nuolaidas palangiškiams suteikiančių partnerių skaičius per metus išaugo net dvigubai. Ir tam, pasak E. Palubinskaitės, yra svari priežastis, kadangi Palangiškio kortelės lojalumo programa – idealus sprendimas mažiesiems verslininkams. Pirmiausia dėl to, kad jiems nebereikia kurti atskiros savo lojalumo programos (išvengiama naujos kortelės gaminimo, kortelės administravimo darbų ir mokesčių). Antra, suteikiamų nuolaidų sąrašas nemokamai skelbiamas vietinėje spaudoje, socialiniuose tinkluose, Savivaldybės ir Turizmo informacijos centro internetinėse svetainėse, tad tai – puiki nemokama reklama verslininkams.

„Džiugu, kad dauguma partnerių, kurie buvo sutartį su Savivaldybe sudarę vieneriems metams, šiemet jas pratęsė iki 2020 m. Beje, verslininkai, sudarydami sutartį, neįsipareigoja suteikti vieną ir tą pačią nuolaidą visam sutarties laikui – suteikiamos nuolaidos pobūdis ar dydis gali būti keičiamas kiekvieną mėnesį“, – teigė Savivaldybės atstovė.

Vienas iš lojalumo programos dalyvio atpažinimo ženklų – Palangiškio kortelės lipdukas. Įstaigose, prekybos, pramogų ar kitose vietose, kur palangiškio kortelės turėtojams suteikiamos nuolaidos, galima matyti lipduką, kuris atrodo lygiai taip pat kaip kortelė, arba informacinį pranešimą „Čia teikiamos nuolaidos su Palangiškio kortele“.

Kviečiame pasinaudoti

Primename, kad nuo 2018 m. gegužės 25 d. dėl naujai įsigaliojusio Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, prašymai išduoti Palangiškio kortelę internetu nebepriimami. Norintieji pildyti prašymą, turi atvykti į Turizmo informacijos centrą (Vytauto g. 94). Kortelės yra vardinės, išduodamos be jokių išimčių tik palangiškiams ir miesto garbės piliečiams, tad būtina pateikti galiojančią gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą, kad asmuo tikrai gyvena Palangoje. Pažymos prie prašymo pridėti nereikia, ją būtina tik pateikti prašymą priimančiam atsakingam asmeniui. Jei gyvenamoji deklaruota vieta nesikeitė, naujos pažymos išsiimti nereikia, galioja paskutinė, kokią turi gyventojas. Reikalingą pažymą galima išsiimti Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje (Kęstučio g. 19, pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00-15.00 val., penktadieniais – 8.00-12.00 val.). 

Taip pat atkreiptinas dėmesys dėl prašymų pildymo tvarkos. Prašyme yra eilutė „Sutinku, kad kontaktinė informacija būtų naudojama gaunant Palangos miesto savivaldybės administracijos naujienas ir tiesioginės rinkodaros tikslais“, tad jei norintis gauti pranešimą sutinka, būtina sutikimą pažymėti prie šios eilutės esančiame langelyje. Nepažymėję sutikimo palangiškiai, kuomet kortelės bus pagamintos ir parengtos naudoti, negaus jokio pranešimo, kad gali atvykti pasiimti kortelės. Tiems, kurie turi nekilnojamąjį turtą Palangoje, tačiau gyvenamoji deklaruota vieta kitame mieste, deja, bet kortelė negali būti išduodama. Kortelės mokestis, kuris padengia kortelės pagaminimo ir lojalumo programos viešinimo kaštus, ir šiemet išlieka toks pat – 1 Eur.

Leidžia jaustis gerai

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus džiaugėsi, jog Palangiškio kortelė nestokoja populiarumo bei vienija miesto gyventojus ir vietos verslininkus. „Džiaugiuosi, kad mūsų miesto gyventojai turi galimybę naudotis būtent jiems skirtomis nuolaidomis. Šia lojalumo programa domisi ne tik gyventojai – prie jos noriai jungiasi ir vietos verslininkai, o tai rodo jų socialinę atsakomybę bei leidžia palangiškiams ir šventojiškiams savo mieste jaustis gerai“, – sakė Š. Vaitkus.