Rugpjūčio
31 d.

Mokslo metų pradžia bus minima įsimintinai


Šiemet taip sutapo, jog Mokslo ir žinių diena minima šeštadienį, tad mokyklų atstovai nusprendė, kad išgirsti pirmojo šių naujų mokslo metų skambučio vaikus pakvies pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. Visgi Palangoje nebus pamiršta ir tikroji, įprastoji mokslo pradžios diena – rugsėjo 1-ąją mokiniai ir jų tėveliai kviečiami smagiai praleisti laiką Palangos sporto centro stadione, kur bus rengiamas „Rugsėjo 1-os dienos piknikas“.

Linksmos varžybos ir kitos pramogos

Rugsėjo 1-osios šventė organizuojama Palangos miesto savivaldybės, Palangos sporto centro bei Palangos moksleivių klubo. Siekiama pakviesti draugėn pabūti kurorto bendruomenę ir taip smagiai bei turiningai pasitikti prasidedančius naujuosius mokslo metus.

 

Visi norintieji sudalyvauti laukiami šeštadienį (rytoj) jau nuo 11 val. Palangos sporto centro stadione (Sporto g. 3, Palanga), kur vyks Dienos piknikas. Čia, skambant muzikai, bus rengiamos linksmos sporto šakų varžybos, jodinėjimas Zigmo žirgais, vaikai galės susitikti su policijos šunimi Amsiu, stebėti kinologų šunų pasirodymą. Taip pat kvies zumbos šokiai, vilios pasieniečių virta košė, bus net oro balionas. Prie šventės prisijungs ne tik pasieniečiai, bet ir policijos pareigūnai, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, vietos verslininkai. Visi mielai sutiko prisidėti rengiant gražią šventę, pažymint naujų mokslo metų pradžią.

Numatyta ir daugiau atrakcijų – Palangos moksleivių klubo atstovai Dienos pikniko dalyvius kvies pūsti muilo burbulus, pieš veidukus, organizuos stalo žaidimus. Taip pat bus rengiamas „Gražiausio vasaros įspūdžio“ piešinių konkursas.

 

Idėją padiktavo pernykštis renginys

Rugsėjo 1-osios pikniko idėja kilo Palangos sporto centro direktoriaus pavaduotojui Sauliui Simei, kuris atkreipė dėmesį į praėjusių metų renginį, suviliojusį nemenką būrį mokinių. Pernai Palangos sporto centras organizavo Sporto centro atvirų durų dienas ir kvietė išbandyti sporto šakas, smagiai visiems praleisti laiką.

„Tąkart į renginį susirinko gausus būrys vaikų su tėvais, šventė buvo tikrai graži, tad šiemet kilo mintis į šventę pakviesti visą miesto bendruomenę. Kadangi rengiamas piknikas, kviečiame visus ateiti į jį ne tuščiomis – atsinešti pledus, sumuštinių, taip pat – kamuolių ar kito sporto inventoriaus, kurio gali prireikti norintiems pasportuoti, – kalbėjo S. Simė. – Labai gerai šiemet sutapo, jog rugsėjo 1-oji – šeštadienį, tad bus paminėta tikroji Mokslo ir žinių diena, kviečiant kurorto bendruomenę pabūti kartu, pasportuoti, išbandyti sporto šakas, aktyviai praleisti laiką“.

Kaip patikino vienas iš šventės organizatorių, sportinės rungtys, kurias organizuos Sporto centro atstovai, nereikalaus jokio išankstinio pasirengimo, tad savo jėgas išbandyti galės kiekvienas norintis.

Viena iš numatomų atrakcijų – stalo teniso kamuoliuko metimo rekordo siekimas. „Kamuoliuką mesti bus galima pačių dalyvių pasirinktu būdu. Šiais metais pirmą kartą bus fiksuojamas Palangos sporto centro teniso kamuoliuko metimo rekordas. Bus matyti, kaip pasiseks, tai planuojame daryti kasmet, stebėti rezultatus“, – sakė S. Simė.

Dienos pikniko aktyviosios rungtys truks iki 15 val., tačiau net ir joms pasibaigus susirinkusieji kviečiami nesiskirstyti, o pasportuoti, pabūti drauge, pabendrauti ir tiesiog pasimėgauti prasidėjusiu rudeniu bei gražia bendruomeniška švente.

 

Pirmose klasėse – daugiau mokinių

Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus duomenimis, planuojama, kad į Palangos bendrojo ugdymo mokyklas 2018–2019 m. ateis mokytis apie 1800 mokinių, t. y. 3 proc. mokinių daugiau negu 2017–2018 m.

„Mokinių skaičius pirmose klasėse ženkliai padidėjo: 2018 m. priešmokyklinio ugdymo programas  Palangos ikimokyklinio ugdymo mokyklose baigė 159 vaikai, o į pirmas klases ateina mokytis 180 mokinių (dalis vaikų sugrįžo iš užsienio, dalis atvyko iš kitų savivaldybių). 2017–2018 m. pirmose klasėse mokėsi 175 mokiniai. Į penktas klases ateina mokytis 161 mokinys (pradinio ugdymo programą baigė 153 mokiniai). Penktokų gretas papildė mokiniai iš kitų savivaldybių. Vidurinio ugdymo programą vykdo tik viena Savivaldybės mokykla. 2017–2018 m. m. pagrindinio ugdymo programą Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose baigė 121 mokinys, tačiau į pirmas gimnazijos klases ateina mokytis 88 mokiniai (27 proc. mažiau). Ketvirtose gimnazijos klasėse mokysis 117 gimnazistų“, – informavo Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė.

 

Palangos m. sav. inf.