Rugpjūčio
21 d.

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirta roko opera „Eglė“ Palangoje sulaukė išskirtinio susidomėjimo


Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirta roko opera „Eglė“, kuri Palangos koncertų salėje bus pristatoma rugsėjo 8 d., sulaukė išskirtinai didelio šalies gyventojų susidomėjimo ­ kvietimai į renginį buvo rezervuoti vos per keletą valandų.

Nemokamus kvietimus į Palangoje pristatomą operą buvo galima įsigyti Tiketa.lt svetainėje nuo penktadienio, rugpjūčio 17 d., 10 val. Jau pirmąją platinimo dieną per pora valandų visi kvietimai buvo rezervuoti. Ir nors buvo tikimasi, kad renginys pritrauks tiek vietinių, palangiškių, tiek kurorto svečių dėmesį, tačiau toks roko operos populiarumas pranoko visus lūkesčius. Beje, įvykus sistemos klaidai, dalis gyventojų kvietimus rezervavo dar iki 10 val., tačiau organizatoriai primena, jog šie kvietimai negalioja. Apie tai kiekvienas asmuo, rezervavęs kvietimus, informuotas elektroniniu laišku.

Palangos koncertų salės vykdančioji direktorė Rasa Aleksandrienė džiaugėsi, kad Palangos koncertų salė yra populiari tarp renginių organizatorių, o ypač džiugina lietuvių kūrėjų ir atlikėjų pasirodymai. Ši unikali Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventei skirta dovana Lietuvos žmonėms rodo, kad kultūra tebėra saugoma ir puoselėjama.

R. Aleksandrienė priminė, kad Palangos koncertų salė yra 2200 vietų, tad labai apgailestaujama, jog galbūt ne visi norintys galės išvysti šį Laimio Vilkončiaus kūrinį. Tačiau daugiausia jo laukę, reikia tikėtis, kvietimus įsigijo.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas teigė, kad buvo siekiama sudaryti galimybes įsigyti kvietimus kuo didesniam bei platesniam žiūrovų ratui. Todėl net buvo ribotas kvietimų, kuriuos gali įsigyti vienas asmuo, skaičius – vienas žmogus galėjo įsigyti tik du kvietimus. Kultūros skyriaus vedėjo manymu, galbūt prie tokio roko operos „Eglė“ populiarumo prisidėjo ir pirmasis jos pristatymas liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke. Be to, nereikia pamiršti, kad šiais metais lietuviai švenčia atkurtos Lietuvos šimtmetį, taigi suprantama, kad vykstantys renginiai sulaukia tokio visuomenės susidomėjimo.

Atkurtos Lietuvos Šimtmečiui skirtos roko operos „Eglė“ kompozitorius – Laimis Vilkončius, libreto autorius – Sigitas Geda, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Gintaras Rinkevičius, režisierius – Gediminas Šeduikis. Projekto partneris – Palangos miesto savivaldybė. Renginį globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.