Rugpjūčio
09 d.

„Ramybės“ galerijoje – net keturių menininkių parodos


Penktadienį, rugpjūčio 10 dieną, 18.00 val. „Ramybės“ galerija kviečia į net keturių garsių Lietuvos menininkų parodų atidarymą. Iki rugsėjo 7 dienos galerijoje galėsite gėrėtis Miglės Kosinskaitės tapyba, Karinos Kazlauskaitės juvelyrika, Rūtos Jusionytės skulptūros bei Eglės Gandos Bagdonienės tekstilės kūriniais.

Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnal animals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.

„Šioje parodoje tęsiu pernykštę temą,- sako M. Kosinskaitė.- Tiesa, drobėse daugiau gyvūnų negu žmonių, gal kiek daugiau drąsesnių spalvų ir žaismingų siužetų. Taip pat eksponuoju keletą darbų iš ciklo ,, Praeiviai“. Ciklas - šviežias, Lietuvoje dar nerodytas, nors Honkongo ir Milano meno mugėse jau buvo pristatytas“.

Karinos Kazlauskaitės parodoje „Gamta kaip žaislas” menininkė naudoja kiaulės pūslę, kaip medžiagą, kuri tarsi apjungia tėvų vaikystės prisiminimus: pūslė balionas, barškutis. Auksu ar sidabru dengta kiaulės pūslė sąveikauja su kitomis organinėmis, sintetinėmis ar utilitarinėmis medžiagomis, tokiomis, kaip paauksuoti ašutai, džiovintos kiaulės žarnos, žuvies konservų skardinė, ausų kištukai, pneumatinio prietaiso elementas, rankų darbo geležinė grandinė, rankšluosčiai, sidabro grandinėlė, mineralai, ir kt. Tokiu būdu menininkė pabrėžia natūralumo ir dirbtinumo, laikinumo ir ilgaamžiškumo priešpriešą kultūrinės atminties kontekste.

Skulptorės Rūtos Jusionytės paroda „Tyras buvimas“ – preliudija į kitais metais Lietuvoje įvyksiančią Rūtos Jusionytės 40-mečio parodą „Meilė ir mitas“. Parodos kuratoriai galerija :Menų tiltas“ teigia, jog ši paroda - Rūtos Jusionytės visiškai naujo kūrybos ciklo pradžia.

Buvusi klaipėdietė Rūta Jusionytė baigusi studijas dailės akademijoje 2001 m. išvyko į Prancūziją gyventi ir dirbti. Šiuo metu Rūta - pripažinta, Paryžiuje gyvenanti ir kurianti menininkė. Nuo 2003 metų menininkė dirba su garsiausiomis Paryžiaus galerijomis ir yra surengusi virš 30 personalinių parodų. Menininkės darbus galima pamatyti ne viename Lietuvos muziejuje, o apie autorę ir jos kūrybą rašė tokie Prancūzijos žurnalai, kaip „Artention“, „Miroir de l’art“ ir „L’agora des arts“. Menininkės kūrybai 2015 metai buvo ypatingai reikšmingi – ji buvo apdovanota Georges Coulon „Academy of Beaux-Arts“ premija už geriausią to meto Prancūzijos figuratyvinę skulptūrą.

Eglė Ganda Bagdonienė jau daugelį metų savo kūryba patvirtina ir įrodo teiginį, jog šiuolaikinė tekstilė, kruopštaus amato ir inovacijų sintezė, yra viena perspektyviausių šiuolaikinių meno industrijų sričių.

„Ramybės“ galerijoje prof. E. G. Bagdonienė pristato kurinių ciklą „Pieta“, „Undine“ ir „Ženklai“. Pasak kūrėjos, tai - skulptūriniai veltinio objektai, interpretuojantys istorijos, mitologijos ir šiuolaikinių aktualijų temas ir įsiliejantys į šmaikštų jungtinės keturių menininkių parodos leitmotyvą - apie ką svajoja moterys rugpjūtį ... Darbų ciklas šiais metais buvo eksponuotas Paryžiuje, Šiuolaikinio meno parodoje de Blancs Manteaux, galerijoje.

Parodas „Ramybės“ galerijoje remia Palangos miesto savivaldybė.

 

„Ramybės“ galerijos informacija