Birželio
19 d.

Palangos kurorto muziejuje - fotografo André Perlstein fotografijų paroda bei 2018-ųjų metų prancūzų vasaro kino festivalis


2018 m. birželio 22 d. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud ir Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani lankysis Palangoje, kur drauge su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi atidarys prancūzų vasaros kino festivalį. Renginio metu taip pat bus atidaryta garsaus prancūzų fotografo André Perlstein fotografijų paroda, ekspuonajama pirmą kartą Palangos kurorto muziejuje. 

Šis renginys yra gražių santykių tarp Prancūzijos amabasados Lietuvoje, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Palangos miesto savivaldybės vaisius. Palangos miestui išreiškus didelį susidomėjimą prancūzų kultūra, šiuo renginiu ne tik tęsiame jau pradėtus darbus kultūros srityje, bet ir siekiame pritraukti kuo platesnį žiūrovų ratą.

Renginio programa:

17.50 val. Ambasadoriaus ir mero sveikinImo žodis

18.00 val. André Perlstein fotografijų parodos atidarymas Palangos kurorto muziejuje Anapilis .

18.25 val. Ambasadoriaus žodis

18.30 val. Atidarymo filmas Bélier feima.

20.30 val. Furšetas

 

2018-ųjų metų prancūzų vasaro kino festivalis

Šios vasaros festivalio šūkiu ‘’Šios visos moterys !’’ pristatome prancūzų kino panoramą ir daugybę aktorių. Bus parodyti devyni šio šimtmečio filmai, kuriuose išvysite dešimt nuostabių įvairių kartų moterų, gyvai perteikiančių prancūzų kino įvairovę, turtingumą ir išradingumą.

Visi atrinkti filmai yra nauji. Juose vaizduojamos stiprios, laisvos ir kūrybingos prancūzų kino moterys, nuo Nicole Garcia iki Louane Emera, Audrey Tautou ir Sandrine Kiberlain. Nors šių dienų įvykiai gali kartais atitolinti mus nuo kino, šie siūlomi filmai atskleis kertinį moterų vaidmenį šiame ypač populiariame ir šiuolaikiniame mene.

Lietuvos žiūrovai galės atrasti ar dar kartą pamatyti filmų veikėjas, kurias įkūnija garsios šių dienų prancūzų kino aktorės.