Gegužės
02 d.

Palangos Birutės parko paplūdimys vėl įvertintas Mėlynąja vėliava


Palangos Birutės parkas šių metų vasaros sezonui ir vėl apdovanotas Mėlynąja vėliava – taip apsisprendė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimysatitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.

Palangos Birutės parko paplūdimiui Mėlynoji vėliava suteikiama kasmet nuo 2004 metų. Šis aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkantis paplūdimys ties Birutės kalnu palei jūrą yra nusidriekęs 500 metrų. Jis pritaikytas ir žmonėms su negalia.

Šį paplūdimį kasmet prižiūri kurorto Botanikos parko darbuotojai. Parko direktorius Valdas Pakusas atkreipė dėmesį, jog šiai paplūdimio atkarpai keliami didesni reikalavimai nei kitiems kurorto paplūdimiams. „Botanikos parko darbuotojai iš viso prižiūri pusantro kilometro paplūdimio atkarpą, kurios dalis kasmet įvertinama Mėlynąja vėliava. Per daugelį metų jau yra nusistovėjusi šio paplūdimio priežiūros tvarka, sukurta infrastruktūra, tad didesnių sunkumų, prižiūrėdami Mėlynosios vėliavos paplūdimį, nepatiriame“, – sakė V. Pakusas.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, šis paplūdimio įvertinimas kurortui yra labai svarbus, kadangi Mėlynoji vėliava yra ne tik paplūdimio kokybės ženklas, bet ir puiki kurorto reklama. „Tai yra plačiai pripažintas tarptautinis kokybės ženklas, suteikiamas tik aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkantiems paplūdimiams. Turistai, ypač užsieniečiai, Mėlynosios vėliavos paplūdimius labai vertina“, – sakė Š. Vaitkus.  

Tam, kad paplūdimys būtų apdovanotas Mėlynąja vėliava, savivaldybė ir paplūdimius prižiūrinčios tarnybos turi įgyvendinti įvairius griežtus vandens kokybės, aplinkosauginio švietimo ir informavimo, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų tarptautinius reikalavimus. Mėlynosios vėliavos paplūdimys privalo būti ne tik švarus – be kitų reikalavimų, čia turi būtų įrengti sanitariniai mazgai, tiekiamas geriamas vanduo, paplūdimio prieigose privalu įrengti atliekų rūšiavimo konteinerius. Jei paplūdimys nebeatitinka Mėlynosios vėliavos programos kriterijų, Mėlynoji vėliava yra nuleidžiama laikinai arba visai likusiai sezono daliai.

Mėlynosios vėliavos programą koordinuoja tarptautinė nevyriausybinė organizacija – Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education – FEE). Kopenhagoje vykusio Aplinkosauginio švietimo fondo posėdyje buvo įvertinti visame pasaulyje esantys paplūdimiai ir prieplaukos, pretendavę gauti Mėlynosios vėliavos apdovanojimą šių metų vasaros sezonui. Tarptautinė Mėlynosios vėliavos taryba nusprendė Mėlynosios vėliavos apdovanojimą suteikti penkiems Lietuvos pajūrio paplūdimiams: Palangos miesto savivaldybės Birutės parko, Neringos savivaldybės Nidos ir Juodkrantės centriniams paplūdimiams, bei Klaipėdos m. savivaldybės I-osios Smiltynės ir II-osios Melnragės paplūdimiams.