Kovo
30 d.

Palanga švenčia – prasidėjo „Palangos dienų“ renginiai


Penktadienį aktyvūs kurorto gyventojai rinkosi į Nepriklausomybės aikštę – kartu su Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavų pakėlimo ceremonija prasidėjo savaitę truksiantys ciklo „Palangos dienos“ renginiai.

Būtent penktadienį, kovo 30 d., minimos Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos 1921-aisiais metinės, o balandžio 5 d. bus švenčiamas ypatingas miesto gimtadienis – sukaks 765 metai nuo pirmojo Palangos vardo paminėjimo Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Po vėliavų pakėlimo ceremonijos bei miesto mero Šarūno Vaitkaus sveikinimo žodžio, susirinkusieji buvo pakviesti į Kurhauzą, kur Palangos Grubusis teatras pristatė sutrumpintą spektaklį „Laikykis, Vydūne“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Režisierius ir scenarijaus autorius – V. Milinis.

Tos pačios dienos pavakare Palangos autobusų stotyje duris atvers Palangos ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybos paroda „100 teptuko pasakėlių“, o vėliau Kurorto muziejuje laukia konkurso „Haiku Palangai“ nugalėtojų apdovanojimai.  

Kovo 31 d. vyks Palangos dziudo varžybos „Už savo šalį, už savo miestą“, o 14 val. Kurhauze įvyks Palangos šventinė sueiga, kurios metu savo pasirodymu publiką pradžiugins vokalistė, smuikininkė ir gitaristė Ramunė Bučniūtė bei arfininkė Dailė Docienė. Renginio vedėjas – Šarūnas Juškevičius.

Pirmąją šv. Velykų dieną – balandžio 1 d., bus aukojamos šventos Mišios už Palangą, o balandžio 2 d., šv. Velykų pirmadienį, kaip ir kasmet, pakvies pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“, kurių dalyviai pajūriu įveiks atstumą nuo Palangos iki Šventosios.

Balandžio 3 d. šventiniams renginiams duris atvers Palangos miesto savivaldybė – administracijos pastate bus pristatoma palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Joje savo rankdarbius, kūrinius pristatys ne menininkai, o laisvalaikiu  grožį kurti mėgstantys miesto gyventojai.

Renginių ciklo „Palangos dienos“ metu bus galima susipažinti ir su senąja, medinių vilų Palanga bei pamatyti miesto raidą – balandžio 4 d. miesto viešojoje bibliotekoje bus atidaroma paroda „Dingusi Palanga“, na o renginių ciklą balandžio 5 d. tradiciškai užbaigs „Suneštinis muziejus“ bei paroda „Jūrinės kultūros istorija“ Kurorto muziejuje.

www.palanga.lt