Kovo
05 d.

Palanga rengiasi minėti svarbias istorines sukaktis – artėja ne tik 765-asis miesto vardo gimtadienis


Po mėnesio Palanga pakvies į visą savaitę truksiančių renginių „Palangos dienos 2018“ ciklą. Kurortas, kaip ir kasmet, džiaugsmingai minės ne tik pajūriui, bet ir visai Lietuvai reikšmingus įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

„Palanga šimtmečiui“ – taip pavadinta šiemetinė „Palangos dienų“ savaitė, skirta Palangos krašto prijungimui prie Lietuvos ir Palangos miesto gimtadieniui paminėti. Jau tapo tradicija, kad šventinius renginius inicijuoja bei kuruoja aktyvūs miesto bendruomenės nariai, o jiems padeda Savivaldybės administracijos kultūros skyriaus bei Kultūros ir jaunimo centro specialistai.

„Palangos dienos“, kurių sumanytojas ir vienas iš organizatorių yra Palangos miesto garbės pilietis Vitalius Bernardas Litvaitis, į šventinius renginius pakvies kovo 30 balandžio ­– 5 dienomis. Šis laikotarpis taip pat skelbiamas Palangos vėliavos savaite, tad visi miesto gyventojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos kviečiamos savo namų bei pastatų fasadus papuošti Palangos miesto vėliavomis.

Palangai ir visai šaliai svarbiai sukakčiai paminėti parengta turtinga renginių programa. Renginių ciklas prasidės kovo 30 d. Nepriklausomybės aikštėje – Palangos Grubusis teatras čia pristatys spektaklį „Laikykis, Vydūne“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Režisierius ir scenarijaus autorius – V. Milinis. Tą pačią visi norintieji bus pakviesti į Palangos ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybos parodos „100 teptuko pasakėlių“ atidarymą Palangos autobusų stotyje bei konkurso „Haiku Palangai“ nugalėtojų apdovanojimus Palangos kurorto muziejuje.

Kovo 31 d. Palangoje ir Šventojoje prasidės itin šventiškai ir bendruomeniškai – visų kurorto konfesijų bažnyčiose bus aukojamos šv. Mišios už Palangą ir palangiškius. Taip pat šią dieną vyks Palangos dziudo varžybos „Už savo šalį, už savo miestą“, o 14 val. Kurhauze įvyks Palangos šventinė sueiga, kurios metu savo pasirodymu publiką pradžiugins vokalistė, smuikininkė ir gitaristė Ramunė Bučniūtė bei arfininkė Dailė Docienė. Renginio vedėjas – Šarūnas Juškevičius.

„Palangos dienų“ metu nebus pamirštos ir šv. Velykos – balandžio 2 d., šv. Velykų pirmadienį, kaip ir kasmet, pakvies pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“, kurių dalyviai pajūriu įveiks atstumą nuo Palangos iki Šventosios. Šio renginio tikslas – plėtoti glaudesnį piliečių bendradarbiavimą, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą. Tiek Palangoje, tiek Šventojoje netrūks ir velykinių atrakcijų – orientacinių varžybų, margučių ridenimo varžytuvių.

Balandžio 3 d. šventiniams renginiams duris atvers Palangos miesto savivaldybė – administracijos pastate bus pristatoma palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Joje savo rankdarbius, kūrinius pristatys ne menininkai, o laisvalaikiu  grožį kurti mėgstantys miesto gyventojai. „Ši paroda organizuojama jau trečius metus, ir džiugu, kad kasmet atsiranda vis daugiau norinčių joje dalyvauti. Palangiškiai yra labai kūrybingi, ir norisi jų darbus parodyti visuomenei. Tiek parodos dalyviai, tiek svečiai džiaugiasi šiam renginiui parinkta vieta – kiekvienam malonu į savivaldybę ateiti ne tik dėl vienokių ar kitokių spręstinų klausimų, bet ir pabendrauti su bendraminčiais bei pasigrožėti gražiu reginiu“, – sakė parodos „Palanga – mano miestas“ organizatorė, „Palangos dienų“ iniciatyvinės grupės narė Daina Eimanavičienė.

Renginių ciklo „Palangos dienos“ metu bus galima susipažinti ir su senąja, medinių vilų Palanga bei pamatyti miesto raidą – balandžio 4 d. miesto viešojoje bibliotekoje bus atidaroma paroda „Dingusi Palanga“, na o renginių ciklą balandžio 5 d. tradiciškai užbaigs „Suneštinis muziejus“ bei paroda „Jūrinės kultūros istorija“ Kurorto muziejuje.

„Palangos dienos“, kaip ir praėjusiais metais, bus pristatomos ne tik kurorte, bet ir sostinėje, ir šios šventės šaukliu Vilniuje taps Palangos orkestras, kuris kovo 31 d. šv. Kotrynos bažnyčioje ta proga surengs koncertą.

 „Džiaugiuosi, kad mūsų miesto bendruomenė yra aktyvi ir įneša reikšmingą indėlį į Palangos miesto kultūrinį gyvenimą. Labai svarbu, kad renginių ciklas „Palangos dienos“ gimė ne kultūros srities darbuotojų, o miesto bendruomenės iniciatyva. Ačiū „Palangos dienų“ iniciatyvinės grupės nariams už pastangas, idėjas bei iniciatyvas sudarant šventinę renginių programą, o Savivaldybės, kultūros srities specialistai kiek galės, padės organizuoti šią kiekvienam Palangos miesto gyventojui svarbią šventę“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

www.palanga.lt