Sausio
26 d.

Palangos kurortas pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „MATKA“ Helsinkyje (Suomija)


2018 m. sausio 18–21 d. Palangos kurortas pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje „MATKA 2018“ Helsinkyje (Suomija). Tai didžiausia turizmo paroda Šiaurės Europoje ir Baltijos regione, siūlanti išsamią informaciją apie naujausius sezono pasiūlymus keliautojams, įvairias pramogas lankytojams bei ypatingą dėmesį profesionaliai auditorijai.

„MATKA“ vidutiniškai kiekvienais metais pritraukia daugiau nei 70 000 lankytojų (iš kurių beveik 16 000 turizmo srities specialistai). 2016 metais parodoje dalyvavo daugiau nei 1000 įmonių iš 87 skirtingų pasaulio šalių, joje apsilankė 72 524 lankytojai.

Bendrame stende informaciją teikė Valstybinio turizmo departamento ir Lietuvos miestų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Druskininkų, Anykščių. Palangai atstovavo Palangos turizmo informacijos centro turizmo vadybininkas Mindaugas Surblys.

Parodos dalyviai, džiaugėsi, jog Lietuva, jos didieji miestai ir kurortai yra žinomi Suomijos rinkoje – daugelis jų yra lankęsi ir planuoja sugrįžti dar kartą. Kalbinti parodos lankytojai pastebėjo, kad – Lietuva jiems yra puikus pasirinkimas dėl kainos ir kokybės santykio, susisiekimo, taip pat – kultūrinio panašumo.

Didžiausias Suomijoje kelionių žurnalas „Mondo Travel Magazine“ paskelbė Vilnių karščiausia savaitgalio kryptimi 2018 m. (Best Weekend Getaway destination). Parodos metu vykusioje ceremonijoje apdovanojimas buvo įteiktas Lietuvos ambasados Suomijoje komercijos atašė Aleksandrui Laurinavičiui ir Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos Olgai Gončarovai.

Viena diena Helsinkyje vykusioje parodoje buvo skirta turizmo profesionalams, likusias tris dienas parodą lankė visi norintys. Suomiams Lietuva viena iš populiariausių turizmo krypčių. Didžioji dalis Lietuvos stendo lankytojų domėjosi apie Lietuvos pajūrio regioną ir Palangos kurortą. Lankytojus domino įvairi informacija: susisiekimas, Palangos infrastruktūra, ypač apgyvendinimo ir SPA ir sveikatinimo paslaugos, turizmo galimybės bei ištekliai. Deja, bet tiesioginio susisiekimo Palanga su Suomija kol kas neturi, Suomijos turistams yra siūlomi jungiamieji skrydžiai per Rygą, Oslą ar Kopenhagą. Parodos lankytojus galima išskirti į tris grupes: viena jų – tie, kurie jau buvo Palangoje, antroji – ruošiasi aplankyti Palangą ir treti – kurie mažiau girdėję apie Palangą ir joje nė karto nesilankė, bet rengiasi tai padaryti.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2016 m. Palangoje lankėsi 479 suomiai ir kurorte praleido 957 nakvynes. Palangos turizmo informacijos centro lankytojų statistikos duomenimis 2015 m. sulaukta 678 turistai iš Suomijos, 2016 m. – 525, 2017 m. – 516 turistų. Tikimasi, kad 2018 metais Palanga sulauks didesnio turistų srauto iš Suomijos.

Naujovė Lietuvos stende - muzikinė dėžė! Lankytojai suklūsta, išgirdę gamtos, gyvūnų, miesto garsus, lietuviškas sutartines ar tradicinius instrumentus tokius kaip kanklės.
Naujovė Lietuvos stende - muzikinė dėžė! Lankytojai suklūsta, išgirdę gamtos, gyvūnų, miesto garsus, lietuviškas sutartines ar tradicinius instrumentus tokius kaip kanklės.