Rugsėjo
22 d.

Palanga pristatyta turizmo verslo misijoje Breste


Rugsėjo 20 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos organizavo tarptautinį turizmo galimybių pristatymo renginį Breste, Baltarusijoje.

Renginys sulaukė tikro anšlago, užsiregistravusiųjų buvo daugiau kaip 40. Iš jų - turizmo paslaugų teikėjai, valstybinių institucijų, diplomatinio korpuso atstovai bei Baltarusijos žurnalistai.

Kaimyninės Baltarusijos turizmo verslo atstovams ir žurnalistams buvo pateikta informacija apie Palangos miesto infrastruktūrą, apgyvendinimo, sveikatingumo ir poilsio paslaugas bei atsakingo turizmo skatinimo galimybės. Palangai atstovavo Palangos turizmo informacijos centro vyr. specialistas Mindaugas Surblys.

„Tokie tarptautiniai turizmo renginiai ir kontaktų mugės yra puiki galimybė pristatyti Palangą, parodyti, kad kurortas siūlo ir plečia teikiamų turizmo ir rekreacijos paslaugų spektrą bei užtikrina aukštą jų kokybę“ – sakė Mindaugas Surblys.

Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje viena iš neeilinių staigmenų tapo Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje Andriaus Puloko vizitas į Brestą. Ambasadorius renginio atidarymo metu pasveikino per pastaruosius metus išaugusį Lietuvos atstovavimą tarptautinėse mugėse ir parodose ir pasidžiaugė didėjančiais Baltarusijos turistų srautais Lietuvoje.

Ši kontaktų mugė, kurioje pristatomos Lietuvos turizmo galimybės, yra viena iš trijų, organizuojamų šiemet Rytų Europos šalyse – Lenkijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje. Po tokių pristatymų Lietuva sulaukia vis daugiau užsienio turistų dėmesio. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Baltarusija išlieka viena iš labiausiai perspektyviausių atvykstamojo turizmo rinkų ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje. Pernai Lietuvoje apsilankė 394,8 tūkst. turistų, t. y. 7,9 proc. daugiau nei 2015 m. Tai yra antra didžiausia mūsų šalies atvykstamojo turizmo rinka.

Palangos turizmo informacijos centro lankytojų statistikos duomenis turistai iš Baltarusijos patenka tarp svarbiausių bei gausiausiai Palangos kurortą lankančių turistų ir rikiuojasi pirmoje vietoje. Palangos turizmo informacijos centras per 2016 m. sulaukė – 12 581 turistų iš Baltarusijos.