Rugsėjo
06 d.

Palangos kurorto muziejaus salėje rinkosi palangiškiai ir miesto svečiai į konferenciją „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“


Rugsėjo 4 d. muziejaus salėje rinkosi palangiškiai ir miesto svečiai į konferenciją „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“.

Konferenciją muziejus rengė kartu su KU Baltijos istorijos ir archeologijos institutu, renginio globėja – Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje. Į konferenciją atvyko Lietuvos ir Klaipėdos žydų bendruomenių atstovai Geršonas Taicas ir Feliksas Puzemskis. Gausus būrys klausytojų išklausė aštuonis pranešimus, kuriuos skaitė prof. dr. V. Vareikis, dr. M. Rupeikienė, K. Litvinienė, dr. K. Kapenieks, ir kiti. Po konferencijos vyko apibendrinanti diskusija, kurios išvados teigtų, jog Palangos žydų klausimai mažai tyrinėti, yra likę daug aktualių atvirų klausimų. Istorikų laukia nauji darbai, ieškojimai ir tyrinėjimai, bei išvadų ir atsakymų pateikimas visuomenei kitose konferencijose. Visi šios konferencijos pranešimai bus išleisti atskiru leidiniu.