Birželio
23 d.

Šventoji kviečia į įspūdingą Joninių šventę


Joninės prie jūros – tokią atrakciją pramogautojams žada Šventoji, kurioje penktadienį bei šeštadienį (birželio 23-24 dienomis) šurmuliuos Joninių šventė.

Renginys vyks Šventosios centre – rekonstruotoje Jūros gatvės dalyje. Penktadienį čia ims šurmuliuoti kermošius „Jono vaišės“, pavakare į koncertą pakvies Palangos meno kolektyvai. Čia taip pat veiks kūrybinės dirbtuvės vaikams bei jaunimui „Miško stebuklai“.

Kad Joninių švęsti susirinktų įvairaus amžiaus pramogautojai, organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras ¬ pasirūpino ne tik tradicinėmis Joninių atrakcijomis, bet ir jaunimą sudominsiančia programa – į koncertą pakvies grupės „Biplan“ bei „Baltasis kiras“.

Birželio 23 d. Šventojoje bus galima pasigrožėti vietos gyventojos Agnės Dragūnaitės dailės ir batikos darbais – veiks paroda „Vidinė Visata“ (Šventosios g. 1). Scenoje nuo 18 val. vyks Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvų koncertas „Joninių naktis“, kurio metu publiką linksmins ansambliai „Eldija“, „Bočiai“, „Guboja“, „Banguolis“ ir Palangos kamerinis choras. Koncerto metu bus sveikinami visi į Šventąją tądien atvykę Jonai ir Janinos (sveikinimai numatyti 20 val.), gros Palangos orkestras.

Likus maždaug pusvalandžiui iki vidurnakčio, pėstieji patrauks šventine eisena Jūros ir Prieplaukos gatvėmis link Šventosios upės žiočių. Tuo pačiu metu nuo Beždžionių tilto link upės intako į jūrą, Šventąja ims plaukti žvejų, muzikantų, gyventojų, svečių valtys. Reginys bus įspūdingas: valtyse degs šventiniai fakelai, o merginos plukdys vakare nusipintus vainikėlius.
Vidurnaktį dangų nušvies fejerverkas. Pasak organizatorių, šį reginį patogiausia bus stebėti pajūryje.

Šeštadienio rytas taip pat nešykštės renginių: prie Šventosios intako į jūrą (Prieplaukos g. pabaigoje) ims rinktis jogos ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ dalyviai. Masinis saulės pasveikinimas planuojamas lygiai vidurdienį, o po to prasidės įvairios mankštos, parodos, atsipalaidavimo praktikos, meno terapijos, kūrybinės dirbtuvės, muzikiniai pasirodymai. Jei oras šeštadienį bus prastas, jogos ir sveikatingumo festivalio „1000 saulių“ dalis gali persikelti į Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salę.

Visi jogos ir sveikatingumo festivalio renginiai – nemokami. Organizatoriai ragina su savimi atsinešti tik gerą nuotaiką, kilimėlį arba rankšluostį bei lėkštutę.

Facebook