Lapkričio
28 d.

Gintaro muziejuje diskutuota apie grafų Tiškevičių paveldą Lietuvoje


Palangos gintaro muziejuje penktadienį vykusio forumo „Tiškevičių paveldas Lietuvoje: sėkmės istorijos ir naujos galimybės“ metu dalintasi Tiškevičių paveldo atstatymo įvairiuose šalies miestuose sėkmės istorijomis bei patirtimi, didelis dėmesys skirtas Palangos kaip Tiškevičių miesto potencialui.


Forume, kurį organizavo Kultūros paveldo departamentas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir Palangos miesto savivaldybė, pristatyti Palangos, Užutrakio, Kretingos, Raudondvario dvarų atstatymo sėkmės istorijos ar planai, taip pat diskutuota Tiškevičių paveldo įveiklinimo sklaidos tema, galimo savivaldybių ir verslo atstovų bendradarbiavimo bei kitais su Tiškevičių paveldu susijusiais klausimais.
Apie Tiškevičių paveldą Palangoje ir jo išvystymo potencialą forumo metu kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė. Forume taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius. Renginys sulaukė ir nemažo kurorto visuomenės dėmesio.

Susirinkusiesiems pristatyti ne tik atnaujinti grafų Tiškevičių paveldo objektai Palangoje (Kurhauzas, Tiškevičių rūmai, Birutės parkas, vila „Anapilis“, Palangos bažnyčia ir kiti), bet ir spręstinos su kultūros paveldo puoselėjimu susijusios problemos, diskutuota apie Tiškevičių paveldo įveiklinimo Palangoje galimybes.
Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė pabrėžė, jog Tiškevičių paveldas Palangoje – ne tik akivaizdus materialinis turtas, kuris yra saugomas ir puoselėjamas, bet ir didžiulis dvasinis paveldas. „Tiškevičiai – viena iš daugelio giminių, kūrusių mūsų istoriją. Unikalu tai, kad Tiškevičiai yra dar ir ta giminė, kurie Lietuvoje padėjo paveldosaugos pagrindus. Kviečiu visus telktis apie Tiškevičių mums paliktas vertybes – diskutuokime, dalinkimės mintimis, lanksčiai reaguokime į pokyčius bei išlaikykime tą formatą, kuris akivaizdžiai formuojasi“, – sakė D. Varnaitė.