Lapkričio
24 d.

Palangos koncertų salėje – pasaulinę šlovę pelnęs pianistas Richard Clayderman


Palangos koncertų salė žiemą geros muzikos mėgėjus pakvies į itin aukšto lygio muzikinius renginius – be kitų atlikėjų, scenoje  sužibės ir pasaulinio lygio muzikos žvaigždė Richard Clayderman.

Superžvaigždė Richard Clayderman

Nėra pasaulyje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Richardo Claydermano atliekamos raminančios ir padedančios atsipalaiduoti muzikos. Romantikos princu vadinamas R. Claydermanas yra laikomas populiariausiu instrumentinės muzikos atlikėju. Dėl savito grojimo stiliaus jis tapo superžvaigžde visame pasaulyje. Į įspūdingą koncertą Palangos koncertų salėje šis pianistas pakvies vasario 4 dieną.
Atlikėjo publikai nebereikia pristatinėti, tačiau keletas jo biografijos faktų negali nekelti susižavėjimo ir nuostabos: per 30 metų R. Claydermanas sugrojo daugiau nei 1800 koncertų, scenoje gavo daugiau nei 50 tūkst. gėlių puokščių, buvo nominuotas 340 auksinių ir platininių albumų, pasirašė daugiau nei 50 tūkst. autografų.
R. Claydermano populiarumą liudija ir tai, kad yra parduoti 85 milijonai šio atlikėjo įrašų, neskaičiuojant parduotų 30 milijonų piratinių albumų. Dvidešimt metų jis praleido gastrolėse užsienyje, o populiariausią savo kūrinį „Baladę Adelinai“ sugrojo daugiau nei 8 tūkst. kartų.

Baletas „Gulbių ežeras“

Įspūdingų renginių Palangos koncertų salė dovanos ir gruodį. Jau netrukus, gruodžio 29 d., Palangos koncertų salė atvers duris baletui – didžiųjų metų švenčių proga Maskvos miesto baletas (Moscow City Ballet) didžiausiame šalies kurorte pristatys populiarųjį Piotro Čaikovskio baletą „Gulbių ežeras“. 
„Gulbių ežeras" – rusų kompozitoriaus P. Čaikovskio kūrinys, pastatytas pagal Vladimiro Begičevo ir Vasilijaus Gelcerio libretus. Spektaklio premjera įvyko 1877 m. kovo 4 d. Maskvos Didžiajame teatre.
Nors egzistuoja daug pastatymo versijų, absoliuti dauguma baleto trupių pripažįsta Marijaus Petipo ir Levo Ivanovo choreografinę interpretaciją. Baleto spektaklis „Gulbių ežeras", atliekamas „Maskvos miesto baleto" trupės, iš kitų šio baleto pastatymų išsiskiria ypatingai stipriu aktoriniu meistriškumu.
„Maskvos miesto baletas", įkurtas 1988 metais žymaus rusų choreografo Viktoro Smirnovo-Golovanono, šiuo metu yra daugiausiai pasaulyje gastroliuojanti baleto trupė. Nuo įkūrimo ši trupė aplankė daugybę šalių, bet didžiausios sėkmės sulaukė Didžiojoje Britanijoje, kur nuo 1991-ųjų surengė jau 800 pasirodymų. Trupę sudaro daugiau nei 50 baleto šokėjų, daugelis jų – trupės vadovo V. Smirnovo-Golovanovo žmonos, primabalerinos Liudmilos Narubasenko, mokiniai. Daugiausia šokėjų yra iš geriausių Rusijos ir Ukrainos baleto mokyklų, o trupės tradicija kyla iš rusų klasikinio baleto mokyklos.

„The Beatles show“

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 d., Klaipėdos valstybinis muzikinis teartas Palangos koncertų salėje pristatys „The Beatles show“: Naujieji metai Liverpulio stiliumi. Tai – dviejų dalių teatralizuotas šventinis koncertas, kviečiantis pasiklausyti gerai žinomų kultinės grupės „The Beatles“ dainų. Koncerto metu skambės tokie hitai kaip „Help“, „All you need is love“, „I want to hold your hand“, „Lady Madonna“ ir kiti. Be šių puikiai pažįstamų melodijų, Palangos koncertų salės scenoje skambės ir netikėti grupės kūriniai.
„The Beatles“ – anglų roko legenda, suformuota Liverpulyje 1960 metais. Grupės nariai: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ir Ringo Starr. Tai ketveriukė, tapusi vienu iš didžiausių ir įtakingiausių 20 amžiaus muzikos reiškinių.