Rugsėjo
30 d.

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje veikia paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje veikia Izraelio ambasados Lietuvoje inicijuota paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodoje pristatomos per 20 nuotraukų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.

2014 m. gegužę įvyko pirmasis popiežiaus Pranciškaus ir ketvirtasis popiežiaus apsilankymas Šventojoje Žemėje, jis sutapo su 50-osiomis istorinėmis popiežiaus Pauliaus VI apsilankymo Izraelyje metinėmis. Atvykusį popiežių Ben Guriono oro uoste iškilmingai pasitiko tuometinis Izraelio prezidentas Šimonas Peresas. Vėliau popiežius vyko į Jeruzalę, kur Kristaus kapo bažnyčios kieme vyko istorinis popiežiaus Pranciškaus susitikimas su Konstantinopolio patriarchu Bartolomėju I, vėliau jie kartu meldėsi Kristaus kapo bažnyčioje. Tą pačią dieną Popiežius dalyvavo visuotiniame vyskupų susitikime. Antrąją viešnagės dieną Popiežius aplankė Šventyklos kalną, meldėsi prie Vakarinės sienos, susitiko su rabinu Avrahamu Skorka ir imamu dr. Omaru Ahmedu Aboudu. Šventasis Tėvas kartu su Prezidentu ir Ministru Pirmininku padėjo vainiką prie šiuolaikinio sionizmo įkūrėjo Theodoro Herzlio kapo. Jis apsilankė Jad Vašemo holokausto aukų muziejuje, kur dalyvavo atminimo ceremonijoje bei susitiko su holokaustą išgyvenusiais asmenimis. Popiežius aplankė Izraelio vyriausiuosius rabinus, Prezidento rezidencijoje susitiko su tuometiniu šalies Prezidentu Šimonu Peresu, vėliau – ir su šalies Ministru Pirmininku Benjaminu Netanyahu. Savo vizito pabaigoje Popiežius lankėsi Getsemanės bažnyčioje ir aukojo šv. Mišias Paskutinės vakarienės menėje.

Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva po šalį keliaujanti paroda pristatoma tiek dideliuose, tiek ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio, kuomet paroda buvo pristatyta Vilniaus Katedros aikštėje, ji buvo eksponuota Šiauliuose, Žagarėje, Panevėžyje, Biržuose, Kupiškyje, Elektrėnuose, Kaune, Marijampolėje, Birštone, Alytuje ir Molėtuose. Šių metų rugpjūčio mėnesį paroda persikėlė į Vakarų Lietuvą ir buvo pristatyta Šilutėje, o rugsėjo 22 d. ji buvo atidaryta Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate. Šiuo metu paroda perkelta į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje ji bus eksponuojama iki spalio 5 d.

Daugiau informacijos: Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, tel. (8 460) 48 557, el. p. kristina.litviniene@palanga.lt