Rugsėjo
26 d.

Palanga savaitgalį pakvietė pramogauti - kurorte šurmuliavo Stalo šventė


Palanga šį savaitgalį šurmuliavo šventiniu ritmu – pakvietęs vietos gyventojus ir svečius susėsti prie ilgiausio šalyje stalo, kurortas garsiai paskelbė pradedąs rudens renginių sezoną.

Stalo šventė – renginys, kasmetį Palangą sukviečiantis svečius ne tik iš aplinkinių miestų, bet ir užsienio. Ne išimtis ir šiemetiniai renginiai – be kitų svečių, šventėje dalyvauja Palangos miesto partnerio iš Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai, taip pat – svečiai iš kito Vokietijos miesto Oldenburgo.
Tradicinė, kiekvieną rugsėjį švenčiama Stalo šventė – puiki proga, pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, palangiškiams susėsti prie bendro stalo ir padėkoti kurorto svečiams, mylintiems mūsų miestą bei besirenkantiems poilsį pajūrio perlu tituluojamoje Palangoje.
Stalo šventė, kaip ir kasmet, prasidėjo iškilminga eisena J. Basanavičiaus gatve, kurioje dalyvavo Palangos miesto vadovai, Savivaldybės svečiai, kurorto meno kolektyvai bei prisijungė visi norintieji. Žaismingai ir linksmai nuteikė ne tik eisenos dalyviai, bet ir J. Basanavičiaus gatvės pradžioje pastatytas didžiausias šalyje stalas, kurio aukštis siekia 3,68 metro – daugelio šventės dalyvių susitikimo vieta, taip pat – šurmuliavęs Žemaitijos tautodailininkų kermošius „Tarp stalų“, kuriame maždaug pusšimtis liaudies meistrų siūlė įsigyti originalių gaminių iš medžio, odos, keramikos, bičių pikio, tekstilės, taip pat – juvelyrinių dirbinių.
Gardžiais kvapais viliojo vietos kavinės ir restoranai, prisėsti prie ilgojo stalo kvietė Palangos įstaigų ir organizacijų atstovai, kurie ne tik dalino gerą nuotaiką, bet ir tarpusavyje varžėsi dėl Stalų stalo titulo. O išrinko jį speciali komisija, kuri visą dieną vaikščiojo J. Basanavičiaus gatve bei vertino stalus. Be pagrindinio apdovanojimo, išradingiausių šventės dalyvių laukė nominacijos už novatoriškumą, vaišingumą, muzikalumą ir kitas geras idėjas.
Stalų stalo titulą pelnė Gvido Šedžio stalas „Miško Improvizacija“, Novatoriškiausiu stalu pripažintas Palangos senosios gimnazijos stalas, Sportiškiausiojo titulą pelnė Tautvydo Lubio „Šaškės“, Meniškiausiojo vardu džiaugėsi Palangos Stasio Vainiūnio muzikos mokyklos atstovai. Gražiausiu stalu įvardintas Šventosios pagrindinės mokyklos  ir Sigutės lopšelio – darželio prisistatymas, Gausiausio stalo titulas atiteko lopšeliui-darželiui „Pasaka“, Vaišingiausiojo – lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“, Skaniausiojo – liaudiškų šokių grupei „Banguolis“. Meniškiausiu stalu pripažintas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stalas, o įdomiausiu – „Baltijos“ pagrindinės mokyklos prisistatymas.
Dėl geriausiųjų vardo tarpusavy varžėsi ne tik kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, bet ir Lietuvos barbekiu meistrai – Stalo šventės metu vyko ir šalies barbekiu čempionatas, praeivius viliojantis ne tik gardžiais kvapais, bet ir skaniu maistu.
Pasak vienos iš Stalo šventės organizatorių, Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkės Monikos Jarulytės, akivaizdu, kad Stalo šventė jau seniai peraugo miesto renginio ribas, tad pademonstruoti savo išmonę bei pasivaržyti tarpusavy šiemet pakviesti meistrai iš visos Lietuvos – pirmą kartą rengtas Lietuvos stalo konkursas. Jo tikslas – ne tik suteikti galimybę kurorto svečiams tapti tikrais Stalo šventės dalyviais, bet ir akcentuoti patį stalą – baldą, kuris gali stebinti ne tik tuo, kad padėta ant stalo, bet ir savo išvaizda, forma, dydžiu ar spalvomis. „Kasmet rengdami Stalo šventę pasiūlome naujovių – norime, kad kasmet renginys būtų vis kitoks, savitas“, – kalbėjo M. Jarulytė.
Naujovių šiemet šventėje pasiūlyta ir daugiau. Viena iš jų – Stalo žaidimų erdvė, įsikūrusi ties Kurhauzu. Čia savo jėgas galėjo išbandyti bet kokio amžiaus palangiškiai ar svečiai – laukti tiek jaunimas, tiek vaikai bei jų tėvai. Čia buvo galima pasivažinėti riedučiais, sudalyvauti įvairiuose konkursuose, pažaisti stalo futbolą, pastumdyti didžiules šaškes, o patys mažiausieji kviesti pagaudyti vėjo gaudyklėmis gaminamų muilo burbulų. Muzikalus jaunimas šventinę nuotaiką kuria su dainomis ir muzika. Atrakcijų vaikams siūlė Jūratės ir Kastyčio skvere savo įstaigų veiklą pristatantys kurorto mokyklų ir vaikų darželių atstovai. Savo talentus šiame skvere įrengtoje scenoje demonstravo jaunieji Palangos dainininkai ir muzikantai.
Ne mažiau įdomių atrakcijų siūlė ir „Palangos Juzės“ stalas, įsikūręs Vytauto gatvėje ties vasaros skaitykla – čia tautodailininkai ne tik eksponavo savo dirbinius, bet ir kvietė smalsuolius pačius išmėginti rankdarbių kūrimo subtilybes. Palangos Juzės stalas pristatė pirmą kartą ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje organizuoto tarptautinio tradicinės tekstilės plenero, kuriame kurorte visą savaitę triūsė audėjos, siuvėjos, dizaineriai ir profesionalės tekstilininkės iš Latvijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos, rezultatus.
Šventinį šeštadienio vakarą Jūratės ir Kastyčio skvere vainikavo legendinės grupės „Rondo“ gyvo garso koncertas (18.30 val.).
Stalo šventė tęsis ir sekmadienį – J. Basanavičiaus gatvėje nuo ryto iki vakaro vėl šurmuliuos kermošius, pasivaišinti kvies kavinės, ties Kurhauzo veiks „Stalo žaidimų zona“.
Sekmadienį lankytojų lauks ir restauruota istorinį kurorto vila „Anapilis“, kuri duris atvėrė vakar, šeštadienį, iškilmingo renginio metu. Čia eksponuojama paroda „Vila Anapilis. 118 metų istorija“, dėmesys skiriamas ir kurorto įkūrėjams grafams Tiškevičiams, taip pat – anksčiau „Anapilyje“ veikusiam muzikiniam klubui.