Rugsėjo
15 d.

Tarptautinis tradicinės tekstilės pleneras


Renginių vieta: M Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72)

Rugsėjo 18 dieną Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje atidaryta paroda ,,MAINOS RŪBAI MARGO SVIETO“. Čia  ryškiausiomis spalvomis mirga nacionaliniai kostiumai iš Latvijos Kuržemės, Vakarų Ukrainos, Rusijos Podolsko krašto, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto. Ekspoziciją papildo įvairūs aksesuarai: pirštinės, kojinės, riešinės, juostos, delmonai, skraistės, skaros ir netgi nosinaitės.

Parodą visą savaitę (iki rugsėjo 24 d.) lydės tarptautinis tradicinės tekstilės pleneras ,,Sijonas: tradicijos ir improvizacijos“. Jame bus bandoma liaudies tekstilės tradicijas pritaikyti šiandienai, ši idėja gimė bendradarbiaujant su dailininke tekstilininke Rasma Noreikyte. Plenero programa buvo kuriama pasitelkus mados dizainerę Jolantą Rimkutę, kuri drąsiai ieško lietuvio tapatumo ženklų ne tik savo kolekcijose, bet ir veikloje.

Tarptautiniame plenere mielai sutiko dalyvauti pati mados dizainerė Jolanta Rimkutė su savo konstruktore Rūta Vaitiekūniene. O taip pat Liepojos liaudies taikomojo meno studija ,,Kursa“, Podolsko tradicinės rusų kultūros centras ,,Istoki“, Lvovo dailės akademijos tekstilės katedros docentė Zenovija Šulga su savo studentėmis, Lietuvos dailės akademijos studentės ir palangiškės randarbių mylėtojos.

Plenero tikslas sukurti sijonų kolekciją etniniais motyvais šiuolaikinei moteriai ir pristatyti Palangos bendruomenei, o taip pat supažindinti su vakarų Ukrainos, Latvijos Kuržemės, Rusijos Podolsko krašto ir Lietuvos Žemaitijos bei Klaipėdos krašto tautiniais kostiumais.

Plenero metu vyks paskaitos, atviros kūrybinės dirbtuvės ir meistriškumo pamokos. Plenero darbai ir mados dizainerės Jolantos Rimkutės sijonų kolekcija "Improvizacijos" bus pristatomi renginyje ,,Palangos stalas“ rugsėjo 24 dieną 16 val. Palangos vasaros skaitykloje. Sijonus etniniais motyvais demonstruos žavios Palangos ir Kretingos panelės, o lydės world/ethno projektas ESATIS.

Šventės dieną (rugsėjo 24 d.) prie vasaros skaityklos nuo 13 val. vyks įvairiausi žaidimai ir edukacijos su siūlais bei audiniais: audimai, pynimai, siuvimai. Bus rankdarbių turgelis, kuriame žėrės latviškos pirštinės ir kiti ukrainietiški, lietuviški rankdabiai. 15 val. koncertuos folkloro ansamblio ,,Mėguva“ kapela.

PROGRAMA:

Rugsėjo 18 d.
18 val. Plenero atidarymas.
Paroda "MAINOS RŪBAS MARGO SVIETO" atidarymas.

Rugsėjo 19 d.
9 val. Paskaita. Sijonas mados evoliucijoje.
19 val. Paskaita. Žemaičių tautinių sijonų audiniai. Sijonų siuvimo tradicija Lietuvoje.

Rugsėjo 20 d.
19val. Podolsko krašto tautiniai sijonai.

Rugsėjo 21 d.
19 val. Ukrainos tautiniai sijonai.

Rugsėjo 22 d.
19val. Kuržemės tautiniai kostiumai.

Rugsėjo 24 d.
PALANGOS JUZĖS KIEME
Nuo 13 val.
Pynimai, audimai, vijimai, mezgimai, siuvimai visai šeimai.
Rankdarbių turgelis iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos.
15 val. Tradicinės kapelos "MĖGUVA" koncertas
16 val. Sijonų kolekcijos "Improvizacijos" pristatymas. Kuratorė dizainerė Jolanta Rimkutė.
WORLD/ETHNO PROJEKTAS ESATIS.

Rugsėjo 25 d.
Parodos "MAINOS RŪBAS MARGO SVIETO" uždarymas.