Rugpjūčio
24 d.

Turistinis žygis dviračiais su šūkiu „Sudie, vasara!“


Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai organizuoja turistinį žygį dviračiais „Palanga 2016“.

Propaguodami pasieniečių profesiją, palaikydami gražius ryšius ne tik su tarnybos padalinių, bet ir kitų bendradarbiaujančių institucijų kolegomis bei Palangos miesto savivaldybe ir visa bendruomene, Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai pakvietė atvykti į turistinį žygį dviračiais nuo Latvijos sienos iki Karklės. Į šį renginį atvyks ir pasieniečiai iš Latvijos.
Numatoma, kad šiame renginyje dalyvaus beveik 200 aktyvaus poilsio mėgėjų.
Šeštadienį rytą turistinio žygio organizatoriai dalyvius pasitiks ir registruos Būtingėje. Startas  numatytas 11 val. Lietuvos-Latvijos pasienyje.
Pasipuošusi geltonomis, raudonomis ir žaliomis skarelėmis, dviratininkų virtinė žvyrkeliu, lauko keliu pedalus mins iki 1-ojo Valstybės sienos ženklo. Antras turistinio žygio dalyvių lankytinas objektas bus Beždžionių tiltas Šventojoje.
Persikėlę per Šventosios upę, žygeiviai aplankys vietovę „Pasaulio kraštas“. Truputį atsipūtę, pasivaišinę pasienietiška koše, karšta arbata, dalyviai žygį tęs iki Palangos.
Pėsčiųjų skvere prie paminklo „Jūratė ir Kastytis“ juos pasitiks ir sveikinamąjį žodį tars Palangos miesto savivaldybės atstovai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla.
Palangos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Vyganto Rekašiaus, džiugins savo koncertine programa ne tik žygio dalyvius, bet ir miesto bendruomenę ir svečius.
Pailsėję ir pasisėmę geros nuotaikos dviratininkai turės įveikti paskutinį 10 km ruožą iki Karklės atraminio punkto Šaipių kaime Klaipėdos rajone.
Visi renginio dalyviai, įveikę 35 km trasą, bus apdovanoti medaliais bei kitais prizais.
Turistinio žygio dviračiais „Palanga 2016|“ uždaryme programą su tarnybiniais šunimis parodys VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės kinologai.
Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai žygius dviračiais yra organizavę Neringoje, šiemet buvo pasirinktas kitas maršrutas pajūriu.
Paskutinį vasaros šeštadienį surengę turistinį žygį dviračiais su šūkiu „Sudie, vasara!“ pajūrio pasieniečiai simboliškai atsisveikino su šiltuoju metų sezonu.