Liepos
18 d.

„Nakties serenados“ Palangoje skambės jau 45-ąjį sezoną


Vienoje gražiausių pajūrio vietų, Palangos gintaro muziejuje, rugpjūčio 2–6dienomis įvyks Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncertų ciklo „Nakties serenados“ 45-ojo sezono keturi koncertai. 45-ąjį serenadų sezoną LKOpasitinka su dirigentais Sergejumi Krylovu, Juozu Domarku, Robertu Šerveniku ir Modestu Pitrėnu, žymiais Lietuvos atlikėjais – violončelininku Vytautu Sondeckiu, sopranu Viktorija Miškūnaite ir smuikininke Dalia Kuznecovaite bei šio festivalio svečiu – kontratenoru Russellu Harcourt’u.Ciklo pradžios koncertas bus skirtas jo iniciatoriaus Sauliaus Sondeckio  atminimui.

„Nakties serenadų“ koncertai šiemet tradiciškai rengiami Palangos gintaro muziejaus terasoje (lyjant koncertai perkeliami į muziejaus Židinio menę). Programose skambės nemari klasika – Antonio Vivaldi, Giuseppe Tartini, Wolfgangas Amadeus Mozartas, Josephas Haydnas, Pietro Mascagni, Giacomo Puccini, Piotras Čaikovskis ir kt. Rugpjūčio 2 d. koncerte, skirtame S. Sondeckio atminimui, dalyvaus maestro sūnus violončelininkas V. Sondeckis. Rugpjūčio 3 ir 5 d. koncertuose gražiausias arijas po atviru dangumi trauks sopranas V. Miškūnaitė ir kontratenoras R. Harcourt’as. Rugpjūčio 6 d. koncerte, skirtame maestro J. Domarko 80-mečiui, diriguos pats maestro, o smuiku solo grieš D. Kuznecovaitė.

Visų koncertų pradžia – 20 val., tai metas, kai vaiskiame rugpjūčio danguje viena po kitos žiebiasi žvaigždės. Įstabaus grožio klasikinės muzikos kūriniai, pietinėje rūmų fasado pusėje LKO griežiami pasikvietus būrį ryškių solistų jau 45-ą rugpjūtį, skatina kalbėti apie seną paprotį. Tai gyva tradicijos dvasia ir pavidalas, nenustojęs autentiškumo ir auros, kurią formuoja ne tik muzika, ne tik orkestrantai, solistai, dirigentai, bet ir vieta bei publika.

 „Nakties serenados“  – ypatingą nuotaiką skleidžiančių renginių ciklas, suartinantis klasikinės muzikos atlikėjus ir klausytojus. Plačiai išgarsėjusį renginį inicijavo pagrindinio „Nakties serenadų“ atlikėjo – Lietuvos kamerinio orkestro vadovas ir dirigentas prof. Saulius Sondeckis. Drauge su šviesaus atminimo maestro kurtas muzikos vasarų Palangoje tradicijas šiandien orkestras puoselėja su nauju meno vadovu ir dirigentu, smuikininku Sergejumi Krylovu, kuris pagarbą tradicijoms derina su novatoriškais sprendimais ir idėjomis.

Lietuvos nacionalinė filharmonija šį unikalų LKO koncertų ciklą Palangos gintaro muziejuje rengia nuo 1971-ųjų, kasmet vasaros vakarais klausytojai kviečiami gėrėtis muzika atvirame ore. XIX a. pabaigoje šalia Baltijos jūros pastatytos neoklasicistinio stiliaus grafų Tiškevičių rezidencijos ir garsaus kraštovaizdžio architekto Édouardo François André suprojektuoto parko romantiška aplinka nuostabiai dera su rūmų terasoje skambančia gracinga klasika ir vilioja ne tik pajūrio poilsiautojus, bet ir žymius muzikos atlikėjus.

Per 45 metus „Nakties serenadų“ scenoje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertavo daugybė iškilių Lietuvos ir užsienio menininkų: smuikininkai Gidonas Kremeris, Sergejus Krylovas, Olegas Kaganas, Tatjana Grindenko, Susanna Yoko Henkel ir Vilhelmas Čepinskis; altininkas Maksimas Rysanovas; violončelininkai Natalija Gutman, Karina Georgian, Markas Drobinskis, Vytautas Sondeckis, Denisas Šapovalovas; fleitininkė Sefika Kutluer; klarnetininkas Eddy Vanoosthuyse’as, trimitininkas Andrejus Kavalinskis bei kiti.

Lyg įsiklausydamas į neoklasicistinę grafo Tiškevičiaus rūmų architektūrą, Lietuvos kamerinis orkestras „Nakties serenadų“ cikle pristato mažosios nakties klasikos programas. Keturis vakarus skambantis festivalis – tai nuotaikinga muzikinė šventė, kurioje polifoniškai pinasi baroko, klasicizmo, romantizmo ir nūdienos kompozitorių kūryba.

LNF inf.

www.filharmonija.lt

LIETUVOS KAMERINIO ORKESTRO

koncertų ciklas

NAKTIES SERENADOS

45-as sezonas

 

Rugpjūčio 2–6 d. / Palanga

 

Koncertų ciklo rengėjas – Lietuvos nacionalinė filharmonija

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė.

Pagrindinis atlikėjas – Lietuvos kamerinis orkestras

Orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas – SERGEJ KRYLOV (smuikas)

Orkestro direktorius – EGIDIJUS MIKŠYS

Koncertų vieta – Palangos gintaro muziejaus (Vytauto g. 17, Palanga) terasa. Lyjant koncertai perkeliami į muziejaus Židinio menę.

Bilieto kaina – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti visose sistemos BILIETAI LT platinimo vietose, internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai). Likus valandai iki koncerto pradžios, bilietai parduodami koncerto vietoje ir tik į tą koncertą. Taikomos nuolaidos.

 

CIKLO PROGRAMA

 

Rugpjūčio 2 d., antradienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Skiriama Sauliaus Sondeckio atminimui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV

Solistas VYTAUTAS SONDECKIS (violončelė)

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Serenada styginiams Nr. 13 G-dur „Mažoji nakties muzika“ (Eine kleine Nachtmusik), KV 525; LUIGI BOCCHERINI – Sinfonia Nr. 9 B-dur, G. 493; JOSEPH HAYDN – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 1 C-dur, Hob. VII b:1

***

Rugpjūčio 3 d., trečiadienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistė VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas). Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programa: PIOTR ČAIKOVSKIJ – Serenada styginiams C-dur, op. 48; Tatjanos laiško scena iš operos „Eurgenijus Oneginas“; PIETRO MASCAGNI – Intermezzo iš operos „Kaimo garbė“; GIACOMO PUCCINI – Mimi arija iš operos „Bohema“; FRANZ LEHÁR – Intermezzo; Džuditos arija iš operetės „Džudita“

***

Rugpjūčio 5 d., penktadienį, 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Gražiausios arijos kontratenorui ir orkestrui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistas RUSSELL HARCOURT (kontratenoras). Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Farnako arija iš operos „Mitridatas, Ponto karalius“; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Rudžiero arija iš operos „Alčina“; JOHANN ADOLPH HASSE – Arija „Spesso tra vaghe rose“ iš operos „Sirojė, Persijos karalius“; GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Rinaldo arija iš operos „Rinaldas“; NICOLA PORPORA – Arija „Alto Giove“ iš operos „Polifernas“; ANTONIO VIVALDI – Amintos arija iš operos „Olimpiada“

***

Rugpjūčio 6 d., šeštadienį 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje

Skiriama Juozo Domarko 80-mečiui

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistė DALIA KUZNECOVAITĖ (smuikas). Dirigentas JUOZAS DOMARKAS

Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija F-dur, KV 75; GIUSEPPE TARTINI – Sonata smuikui g-moll, B.g5 („Velnio treliai“); BÉLA BARTÓK – Siuita „Rumunų liaudies šokiai“, Sz. 68, BB 76; CAMILLE SAINT-SAËNS – „Introdukcija ir rondo capriccioso“ smuikui ir orkestrui, op. 28

***