Birželio
15 d.

„Ramybės“ galerijoje atidaroma trijų autorių, Prano Gailiaus, Rūtos Jusionytės ir Vytenio Lingio paroda „Nue“


„Ramybės“ galerijoje birželio 17 d. 18 val. atidaroma paroda „Nue“, kurioje bus eksponuojami trijų autorių, Prano Gailiaus, Rūtos Jusionytės ir Vytenio Lingio, darbai.

Pranas Gailius (1928 – 2015) gimė Lietuvoje. Nuo 1945 m. gyveno ir dirbo Prancūzijoje. Tapybą studijavo Fernando Lėžė studijoje, po to studijavo litografiją Nacionalinėje dailės mokykloje. 1955–1985 savo kūrinius pastoviai eksponavo Prancūzijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Valstijose (Čikagoje), Kanadoje (Toronte) ir Japonijoje (Tokijuje). P. Gailiaus darbų ciklas Nue, kurtas nuo 1995 iki 2005 metų žavi savo subtilumu. Pats autorius teigė, kad mene nuogybės niekuomet nėra plikos. Visuomet aprengtos tapyba: „Kai pirmą sykį atėjau į meno mokyklą mokytis paišyti, buvau sužavėtas susikaupimo nuotaikos gražios moters formos aplinkoje. Menas yra optika. Tai, ką galvoja akis. Modelio kūnas mokina šviesos, ritmo ir kontūro santykių su erdve ir forma, ir visa tai yra apvyniota tuo, ką mes iki šiol vadinam tapyba.“

Vytenis Lingys gimė 1956 m. Vilniuje Lietuvos konservatorijos prof. J. Lingio šeimoje. 1969–1974 m. mokėsi Vilniaus vaikų dailės mokykloje. 1974–1980 m. studijavo Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) tapybą. Kūrė scenografijas kino filmams, dekoracijas ir kostiumus Šiaulių, Kauno, Vilniaus Jaunimo bei Leningrado teatrams, apipavidalino daugybę valstybinių švenčių renginių, kūrė įvairius japoniško stiliaus šviestuvus. Dalyvavo dailininkų simpoziumuose Nidoje, Škotijoje, Vokietijoje, Mauricijaus saloje, Japonijoje, Prancūzijoje. Surengė 32 personalines ir dalyvavo 42 grupinėse parodose Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Norvegijoje, JAV, Rusijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Kanadoje, Estijoje ir kitose šalyse.  Nuo 1988 m.- LDS narys.

V. Lingys, pasak menotyrininko prof. Antano Andrijausko vienas intelektualiausių lietuvių ekspresyvaus spontaniško braižo šiuolaikinių tapytojų. Baigęs studijas Dailės Akademijoje menininkas praėjo nemenką kūrybinių ieškojimų kelią. Kito jo pasaulėžiūra ir kūryba. Įspūdžiai, patirtys ir išgyvenimai simpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse JAV, Vokietijoje, Mauricijuje, Japonijoje, Prancūzijoje turėjo neabejotiną poveikį dailininko kūrybai. Kito jo tapymo maniera, paveikslų spalvinė gama, linijos ir formos. Šiuo metu menininko drobėse įsivyravo šviesios, ryškios spalvos. Ypatingai suspindi balta spalva, kuri, kaip pastebėjo menotyrininkė dr. N. Tumėnienė, jo paveiksluose švyti iš vidaus, turi kosmiškumo požymių ir pakylėja virš kasdienybės.

Rūta Jusionytė gimė 1978 metais Klaipėdoje. Mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje, Klaipėdos dizaino katedroje. 2001 metais baigė Vilniaus dailės akademiją ir išvyko į Prancūziją gyventi ir dirbti. Dabar gyvena ir dirba šalia Paryžiaus. Nuo 2003 metų darbus eksponuoja Prancūzijoje , Šveicarijoje, Belgijoje. Lietuvoje jos kūryba pristatoma nuo 2014 m. Menininkė yra surengusi virš 30 personalinių parodų, taip pat dalyvavo apie 20-tyje grupinių parodų. Dabartinėje Rūtos Jusionytės kūryboje vyraujančios temos tai merginos ir jaunuolio, vyro ir moters santykis. Skulptūrinės būtybės jos darbuose perteikia archajišką šeimyniškumą, pasyvų gyvūniškumą. Apie Rūtos Jusionytės kūrybą rašo prancūzų meno istorikas, filosofas Christian Noorbergen: „Rūta drįsta kilniai sutaikyti universalų žmogų ir jo gyvūniškumą. Jos kūryba aprėpia gyvenimą iš arti, gyvybingus susitikimus, kuriuos vainikuoja švelnios išgyventos spalvos.“

Paroda veiks iki liepos 6 d. ketvirtadieniais–sekmadieniais 11–19 val.

www.ramybesgalerija.lt