Birželio
10 d.

Šeštadienį žiūrėkite televiziją – išvysite ne tik gražėjančią Palangą, bet galbūt ir save patį


Šeštadienį, birželio 11 d., 10 val. per Lietuvos ryto televiziją pamatykite gražėjančią Palangą  – laidos „Gyvenu čia“ kūrybinė grupė su vedėju Juozu Gaižausku televizijos žiūrovams pabers pluoštą įdomybių: akimirkos iš Palangos mugės, pokalbiai su meru, garsaus krepšininko treneriu, taip pat „Anapilio“ vilos paslapčių prielaidos. Būtinai pažiūrėkite bei paraginkite tai padaryti kaimynus – televizijos ekrane pamatysite ne tik įdomių palangiškių, bet galbūt ir save patį.

Dieną Palangoje laidos vedėjas su būreliu vietos gyventojų pradėjo kurorto žadinimu ir rytine mankšta netoli garsiojo jūros tilto. Su fizinio rengimo treneriu ir kūno kultūros mokytoju J.Gaižauskas aptarė jaunimo požiūrį į sportą, taip pat šio darbo specifiką. Laidos žiūrovai sužinos, kuris puikiai žinomas šalies rinktinės krepšininkas treniruojasi su šiuo treneriu prieš čempionatus ir prašo jo palaikymo prieš kiekvienas svarbias rungtynes.
Kurorto meras Šarūnas Vaitkus akcentavo siekį, kad Palanga turistams būtų patraukli ne tik šiltuoju metų laiku. Tam kuriama infrastruktūra: koncertų salės, vidaus sporto kompleksai, sanatorijos. Meras atskleidė, kad pradedamos modernaus baseino su pirčių kompleksu statybos, o jau 2018 metais duris atvers „Eglės“ sanatorija, kurioje bus naudojamas ne tik įprastas mineralinis vanduo, bet ir jūros. Taip pat laidos žiūrovai sužinos, iš kur į sanatoriją atkeliauja gydomasis purvas.
Laidos „Gyvenu čia“ komanda aplankė ir žymųjį Birutės parką. Apie jo istoriją, kūrimą, šimtmečius medžius, įstabias gėlių kompozicijas išsamiai pasakojo buvęs ilgametis parko direktorius Antanas Sebeckas.
Grafų Tiškevičių rūmų, kurie tuosyk buvo itin gausiai lankomi, nes vyko Muziejų naktis, Gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė papasakojo apie grafų Tiškevičių gyvenimą, apie pastato ypatumus, apie išskirtinius muziejaus eksponatus. Paklausta, kurį eksponatą, be didžiojo gintaro luito, išskirtų kaip ypatingą, atsakė: „Tai – inkliuzų kolekcija. Mes turime penkiolika tūkstančių gintaro gabalėlių su pačiais įvairiausiais augmenijos ir gyvūnijos atstovais.“ Vienas įspūdingiausių eksponatų – gintare įkalintas driežas, gyvenęs prieš penkiasdešimt milijonų metų.
Šalia „Anapilio“ vilos laidos vedėjas kalbino joje kuriamo Palangos kurorto muziejaus direktorių Jūratį Liachovičių. Pokalbis sukosi apie pastato istoriją, unikalumą. „Vilos paslaptis – aura. Ar rastumėte dar vieną kultūrinį pastatą, iš visų pusių apsuptą kopų ir miško? Ar rastumėte antrą pastatą, turintį tokią istoriją?“ – klausė J. Liachovičius. Taip pat žiūrovai sužinos, kodėl iš „Anapilio“ vilos sklinda baugūs garsai ir kas ją restauruojant rasta bokšte.
Susitikimas su archeologu Vladu Žulkumi kūrybinės komandos žinias papildė įdomiais faktais apie Palangos ištakas, senąsias šventvietes, gyvenimo pajūryje ypatumus.
Jau šį šeštadienį – naujojo laidos sezono naujovės, neatrastos Palangos vietos ir tai, ko nespėja pamatyti kurorto svečiai.