Gegužės
19 d.

Dviračius žymėti padės Berlyno policijos pareigūnai


Gegužės 24 d. nuo 10 val. iki 13 val. Palangoje, centrinėje miesto aikštėje, ties prekybos centru, policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijojestažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės patirties mūsų šalyje.

Turto apsaugai neabejingi miestiečiai turės galimybę ne tik pažymėti dviračius, bet ir pabendrauti su Vokietijos pareigūnais, pasidomėti jų veikla.
 

Policija primena: 

Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių priemonių  apsaugant savo turtą nuo vagysčių.
Norintys įregistruoti dviratį, pareigūnui turės pateikti daikto įsigijimo dokumentą bei savo asmens dokumentą. Daiktų žymėjimas policijoje yra nemokamas.
Daiktas pažymimas slaptoje vietoje, o apie įregistravimo policijoje faktą bylos prie dviračio priklijuotas lipdukas su užrašu „ĮREGISTRUOTAS POLICIJOJE“.

Policijoje žymint daiktą yra fiksuojami ir jo individualūs numeriai, dviratis fotografuojamas ir duomenys užregistruojami registre. Todėl vagystės atveju, pamiršus daikto, kuris buvo pažymėtas policijoje, numerį, tereiktų nurodyti policijos komisariatą, kuriame žymėjote daiktą, ir numeris bus lengvai nustatytas ir suvestas į  Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą. Be to, radus vogtą dviratį lengvai bus surastas ir jo savininkas.
Dėl individualius numerius turinčių daiktų žymėjimo galite kreiptis į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatą (Ganyklų g. 30, Palanga) kiekvieną darbo dieną, darbo laiku. Išsamesnė informacija apie žymėjimą teikiama telefonu Nr. (8 5) 219 9023.