Balandžio
29 d.

Palangos kurortas pristatytas Lenkijos turizmo rinkai


2016 m. balandžio 22 – 24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.

Informacija apie Palangos kurortą teikta bendrame Lietuvos turizmo įmonių stende. Lietuvos stendas buvo įrengtas pačioje matomiausioje vietoje prie įėjimo į parodų rūmus. Stendo rengėjas kelionių organizatorius UAB „Senamiesčio gidas“. Palangos kurortą pristatė Palangos turizmo informacijos centro vyriausiasis specialistas Mindaugas Surblys. Bendrame Lietuvos stende savo paslaugas taip pat pristatinėjo Palangos apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės: viešbučių „Vanagupė“, „Palangos vėtra“, „Alanga“, „Amberton Green Apartments“ atstovai, sanatorijos-viešbučio „Gradiali“ atstovai, sveikatos centro „Energetikas“ ir „SPA Amber Palace“ atstovai. Be Palangos Lietuvos pajūrio regionui atstovavo Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras ir Šilutės turizmo informacijos centras.

Parodoje susidomėjimas Palangos kurortu buvo itin didelis. Lankytojus domino įvairi informacija: kurorto infrastruktūra, susisiekimas, kurorto naujovės, pramogos ir poilsio galimybės, renginiai, apgyvendinimas. Visus lankytojus galima išskirti į dvi grupes: viena jų – tie, kurie jau buvo Palangoje, o antroji – tie, kurie domisi Lietuva ir Palangos kurortu bei ruošiasi apsilankyti.

Palangos turizmo informacijos centras parodoje pristatė naują katalogą lenkų kalba „Kocham Połange“, kuriame pateikta plati informacija apie Palangos kurortą, laisvalaikio galimybes, naujienas. Buvo pristatomi ir kiti leidiniai: specialus sanatorinio gydymo ir SPA galimybių leidinys, dviračių trasų žemėlapiai, turistinis Lietuvos pajūrio žemėlapis. Taip pat parodoje buvo pristatomas naujas leidinys lenkų kalba apie Lietuvos kurortus ir kurortines gyvenvietes „Kurorty Litwy oraz obszary uzdrowiskowe“, kurį išleido Lietuvos kurortų asociacija.

Lenkija išlieka viena iš labiausiai perspektyvių turizmo rinkų ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje. Turistai iš Lenkijos pagal Palangos turizmo informacijos centro lankytojų statistikos duomenis patenka tarp svarbiausių ir gausiausiai kurortą lankančių turistų. Palangos turizmo informacijos centras per 2012 m. sulaukė – 4085 turistų iš Lenkijos, 2013 m. -  4466 turistai, 2014 m. – 3519 turistai, 2015 m. – 3994 lenkų turistai.

Turistų iš Lenkijos srauto augimą palankiai turėtų paveikti 2016 m. kovo 31 d. atidaryta nauja skrydžių kryptis iš Varšuvos į Palangos tarptautinį oro uostą. Skrydžius vykdo Lenkijos aviakompanija „LOT“. Nuo kovo pabaigos iki birželio 12 d. LOT oro linijos iš Varšuvos į Palangą skraidins tris kartus per savaitę, o vasaros sezonu – net penkis kartus per savaitę. Nauja skrydžių kryptis sutrumpins kelionės laiką ir tikimąsi, kad atvers plačias duris mūsų kaimynams iš Vakarų. Palanga – viena pirmųjų krypčių, kurias „LOT“ įtraukė į savo maršrutų žemėlapį oficialiai baigus sėkmingą restruktūrizavimo procesą. Lietuva yra labai svarbi rinka tiek verslo, tiek laisvalaikio tikslais keliaujančių keleivių atžvilgiu.

Tarptautinę turizmo parodą „LATO‘16“ aplankė beveik 26 tūkst. lankytojų, kurie ieško naujų idėjų ir krypčių vasaros kelionėms.